• Proenvironmentálna výučba

• Použité nezahoď

Na hodine výtvarnej výchovy sme pokračovali v téme "Použité nezahoď". Vyrábali sme prívesky technikou mixmedia z použitých odpadov. Sú naozaj krásne, posúďte sami.

• Stále neviete, čo podarovať pod stromček? Máme pre vás tip! Čistiace tampóniky, ktoré šetria vašu pleť a prírodu.
        Ako iste viete, naša škola chce získať nálepku “zelená”
         Cieľom je zredukovať množstvo odpadov na škole, no keďže sme všetci doma, posnažíme sa ho zredukovať tam.

NÁVOD NA VÝROBU EKO TAMPÓNIKOV:
        1. Potrebujete 2 druhy látky, najlepšie uterák a flanel, ktorý je veľmi jemný. Namiesto neho vám však postačí aj bavlnená látka.
        2. Narysujte si štvorce so stranami približne 7 cm. Ak neviete na látku písať, prišpendlíkujte si štvorec z papiera a podľa neho látku vystrihnite.
        3. Pripevnite k sebe 2 kusy látky špendlíkmi.
        4. Ako je ukázané na obrázku, šiť budeme klasickými stehmi a po stranách ich párkrát zošijeme “cikcakovito”
        5. Použijeme šicí stroj, ale dá sa to zvládnuť aj ručne.
        6. Tampóniky sú pripravené na použitie!

Po použití tampónik vyperte a je pripravený na ďalšie použitie. Odporúčame ich spraviť viac, aby sa nestalo, že nemáte čo použiť