• Okienko historických udalostí

• 09.10.2023 14:26
        • Ani  13. vydanie nebude ochudobnené o fascinujúce pohľady do histórie udalostí mesiaca október.  Tento mesiac bol svedkom prelomových momentov, ktoré výrazne ovplyvnili technologický pokrok a architektúru. Od prvých žiaroviek, ktoré osvetlili svet, cez revolučné farebné televízne vysielanie až po impozantnú stavbu Empire State Building. Dnes si pripomíname, ako inovácie a odvaha môžu formovať našu realitu a nezabudnuteľne ovplyvniť spôsob, akým vnímame svet okolo nás.

• Úvodník

• 05.10.2023 06:29
        • Vážení čitatelia,
          život je nepretržitým kolobehom zmien, ktoré nás všetkých obklopujú a dotýkajú sa nás vo viacerých sférach. Práve stojíme pred otvoreným obzorom, kde sa krížia zvuky minulosti s tónmi budúcnosti. Do tohto momentu by sme si mali všetci plne uvedomovať dopad nášho dnešného konania na budovanie zajtrajška, v ktorom chceme žiť o čosi lepšie. Avšak ako svedkovia doby, ktorá napreduje svojím vlastným tempom, sme priestor pre podobné úvahy takmer úplne zamedzili.