• MINI ERASMUS

• 30.04.2024 07:38
      • Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili projektu Mini Erasmus, kde mohli zistiť ako v skutočnosti vyzerajú prednášky na vysokých školách a spoznávať mesto, v ktorom by chceli študovať. Žiaci mali na výber z veľkého množstva škôl na rôznych miestach. Väčšina žiakov išla do Bratislavy, kde navštívili vysoké školy, akými sú Univerzita Komenského, STU a podobne. Projekt trval štyri dni - od nedele do štvrtka. V nedeľu sa všetci účastníci stretli na STU, kde prebiehalo otvorenie projektu.
      • Na otvorení organizátori priblížili, čo nás bude čakať v nasledujúcich dňoch, vyhlásili rozličné súťaže a pridelili nám tútorov, ktorí nás počas ďalších dní sprevádzali. Od pondelka do stredy sme mali každý deň po vyučovaní povinný program. V pondelok nás čakala séria workshopov s rôznymi témami, napríklad: Ako napísať životopis alebo Ako začať biznis. V utorok sme sa v predstihu prihlásili do rôznych firiem, kde sme sa zúčastnili exkurzií. Boli to väčšinou sponzorské firmy ako napríklad Telekom, DePaul, KIWI, Erni a pod. Ja som si vybrala DePaul, vďaka ktorej sme navštívili nocľaháreň, kde nám aj rozprávali rozličné príbehy ľudí, ktorí sem chodia každý deň. Príbehy boli síce nepríjemne dojímavé, no vďaka nim som si uvedomila, aká vďačná môžem byť za život, ktorý mám, lebo sú ľudia, ktorí nemajú domov, nemajú rodinu ani priateľov a aj tak sa každý deň budia s úsmevom na tvári a ďalej bojujú za život, o ktorý prišli.

V stredu nastalo záverečné stretnutie, na ktorom sa vyhodnocovali súťaže a kde nám organizátori projektu poďakovali za účasť. Štvrtok bol vyhradený na presun domov. Všetka komunikácia, či už s tútormi, alebo s ostatnými účastníkmi prebiehala cez emaily a cez discord, na ktorom sme sa taktiež mohli pýtať rôzne otázky ohľadom projektu a kam účastníci posielali materiály do súťaží. Vrelo odporúčam každému sa do tohto projektu zapojiť, hlavne ak si nie ste úplne istí, či vás vaša vysnívaná vysoká škola bude baviť, alebo aby ste aspoň zistili, aké odlišné je vyučovanie na vysokých školách v porovnaní so strednými.

Natália Kortišová