• Nové posily

• 08.11.2022 06:38
      • Viac hláv, viac rozumu. Výrok, ktorý je veľmi známy a zároveň platný a pravdivý. Vieme ho vysloviť pri veľkom množstve udalostí, ktoré sa okolo nás dejú, a jednou z nich je pre redakciu Gymkovín aj rozšírenie našej redakčnej rady. Od začiatku tohto školského roka sa k nám takých hláv pridalo až 10, čo je určite veľký počet nových ľudí na spoluprácu, ale zároveň aj veľká pomocná sila. Aby ste však vedeli, o koho ide, a nečítali články od ľudí „bez tváre“, ponúkame vám nasledujúci článok, kde máte možnosť spoznať každého z našich čerstvých redaktorov.
      • Saška Lörinčíková, PRÍMA

Krúžok Gymkoviny ma hneď zaujal, lebo som vždy chcela písať články do školského časopisu.
        Je to pre mňa veľká výzva, pretože doteraz som si písala len svoje zážitky do môjho denníka. Rada skúšam nové veci a veľmi sa teším, čo ma pri práci v školskom časopise čaká.

Barborka Slaninová, PRÍMA

Ahojte, volám sa Barborka Slaninová a mám 11 rokov. Na tomto gymnáziu chodím do prímy. Na krúžok školského časopisu som sa prihlásila preto, lebo ma baví tvorba článkov. Dúfam, že sa vám bude moja tvorba páčiť ;).

Kika Iždinská, PRÍMA

Mám 12 rokov chodím do prímy. Do Gymkovín som sa prihlásila preto, aby som získala viac skúseností, ktoré by som mohla využiť v budúcnosti. S písaním do novín skúsenosti nemám, ale chcela by som ísť na umeleckú školu.

Lili Szabo, PRÍMA

Do tímu Gymkovín som sa pridala preto, lebo písanie článkov a čítanie kníh sú moje najväčšie záľuby. V minulosti som sa venovala písaniu a reportážam pre TV Očko v ZŠ P. Dobšinského. Verím, že pôsobením v školských novinách získam veľa cenných skúseností. Neskôr ich mám v pláne využiť pri štúdiu žurnalistiky.

Marek Bitala, PRÍMA

Do krúžku Gymkovín som sa pridal z toho dôvodu, pretože žurnalistika je celkom zaujímavý druh práce, ktorá vám umožňuje písať o novinkách v blízkom i ďalekom okolí svojím vlastným podaním. Ja osobne mám so žurnalistikou nejaké skúsenosti, vediem totiž internetovú stránku, hlavne o vede a technike. Písanie článkov ma veľmi baví a upokojuje, máte totiž celú hŕbu možností na vybratie, napríklad fontu, veľkosti písma a štýlu písania. Od práce na školských novinách očakávam len zvýšenie rýchlosti písania na klávesnici a lepší štýl písania. Žurnalistiku ako možnosť práce v budúcnosti som nikdy neodsunul, možno, ktovie, život je dlhý.

Sarah Uhrinová, TERCIA

Do Gymkovín som sa prihlásila kvôli tomu, že som chcela spoznať nových ľudí a bližšie spoznávať školu. Písaním si rozvíjam slovnú zásobu, ktorú budem potrebovať v živote, ale aj v škole. Niekedy si zapíšem svoje pocity do zošita a čerpám z neho moje myšlienky. Vo voľnom čase rada čítam knihy, spoznávam nové veci. A to je o mne asi všetko. Dúfam, že sa Vám moje články budú páčiť a budete mať príjemné čítanie našich Gymkovín.

Nina Bíliková, 1.A

Mám 15 rokov, čas beží rýchlo a už onedlho sa budem musieť rozhodnúť, čo so svojím životom. Často som sa videla práve v okruhu žurnalistiky, preto ma tento krúžok zaujal ešte skôr, ako som vedela, že sa stanem študentkou gymnázia. Za príležitosť byť novou krvou Gymkovín som vďačná a verím, že to bol ten správny krok a písanie mi dá niečo viac ako len premárnený čas. Zatiaľ nemám veľa skúseností, čo sa však určite čoskoro zmení, a teším sa na to, čo mi tento školský rok prinesie.

Zuzana Jánošíková, 1.A

Na základnej škole som stále upravovala umelecké texty, keďže som chodila na rôzne recitačné súťaže. S textom som robila a robím aj ako žiačka ZUŠ na literárno-dramatickom odbore. Celkom ma to bavilo, a tak som sa rozhodla, že v tom budem pokračovať. Nemyslím si, že svoju kariéru vidím ako publicista alebo niečo podobné. Avšak ako koníček ma to baví.

Naty Kortišová, SEXTA

Do krúžku som sa rozhodla pridať sa, pretože ma baví písať. S tvorbou textu mám menšie skúsenosti, keďže som do Gymkovín zvykla v príme písať, a keď som bola menšia, písala som si denníky. Neskôr som zvykla písať aj básne. Na svoje prispievanie do časopisu sa už teším a od práce na ňom očakávam, že mi to dá menšie skúsenosti do budúcna, keďže sa po gymnáziu chcem venovať žurnalistike.

Kory Štolcová, OKTÁVA

Nad písaním pre školské noviny som uvažovala už dlhšiu dobu, ale až v poslednom ročníku som sa odvážila si to vyskúšať na vlastnej koži. Beriem to ako príležitosť nabrať nové skúsenosti a možnosť  zdokonaľovať sa v tvorbe článkov. Aktívne sa písaniu venujem od leta, kedy som začala spolupracovať aj s redakciou vobraze.sk. Je to nielen moje hobby a forma relaxu, ale dúfam, že aj budúce povolanie. Po skončení gymnázia mam v pláne študovať ďalej žurnalistiku alebo politológiu.