• Záverečník

• 05.04.2023 06:44
        • Vážení čitatelia,
          každý jeden koniec je zároveň poslom nového začiatku. S príchodom prvých lúčov jarného zubatého slnka sa spoločne snažíme urýchliť odchod zimných mesiacov. Niektorí z vás už určite začali odpočítavať dni zostávajúce do konca tohto školského roka, niektorí možno skôr dni zostávajúce do začiatku letných prázdnin. Vidíme v tom ale vôbec nejaký rozdiel? Čakáme na koniec alebo sa väčšmi tešíme novému začiatku?
        • Opýtali sme sa

• 04.04.2023 06:42
        • Ani 11. vydanie Gymkovín nebude o nič chudobnejšie, keďže vám tradične prinášame ďalší rozhovor so zamestnancom nášho gymnázia. Tentokrát sa nám odpoveďami na naše otázky trochu „pootvorila“ pani profesorka, ktorá vyučuje predmety, na ktorých by niektorí z nás radšej asi neboli. Avšak jej záujmy a aktivity z nej robia človeka so širokým rozhľadom, láskavým srdcom a ochotou podať nám pomocnú ruku vždy, keď to potrebujeme. Reč je, samozrejme, o pani profesorke Mgr. Beáte Kamenskej. Ak sa teda chcete o nej dozvedieť niečo viac, čítajte článok ďalej.
        • Historické okienko

• 31.03.2023 10:31
        • Ako už napovedá aj samotný názov, pri historickej tematike ostaneme aj v tomto článku. Rada by som vám priblížila významné historické udalosti, ktoré sa odohrali v dejinách počas uplynulého mesiaca. Marec bol na ne bezpochyby bohatý. Dúfam, že sa vám článok bude páčiť a že sa pri jeho čítaní aj niečo nové naučíte.

• Ozveny z minulosti

• 29.03.2023 06:57
        • O tom, ako funguje naša škola, už čosi vieme. V priebehu niekoľkých rokov zažila premenu a píše svoju vlastnú históriu. V tomto článku som sa rozhodla zamerať sa skôr na „dušu“ školy. Zistila som pár drobností o tom, ako prebiehala výučba a čo sa muselo/malo dodržiavať. Verím, že vám aspoň na chvíľku, prostredníctvom môjho písania, prinesiem časť z minulosti aj do prítomnosti.  Aký študijný život by ste na Gymnáziu Ivana Kraska viedli, keby ste sa narodili o pár rokov skôr?
        • Filip vo svete

• 17.03.2023 06:38
        • Ďalší žiak nášho gymnázia sa zúčastnil študijného pobytu v jednej zo severských krajín Európy. Po roku opisuje svoje dojmy, spomienky a zážitky, ktoré možno aj vás presvedčia, aby ste niečo podobné vyskúšali. Prečo si Filip Krajňák, tohtoročný maturant zo IV.A, vybral práve Krajinu Keltov, ako sa mu vodilo či páčilo, no i mnoho iného sa dozviete v nasledujúcom interview.