• Záverečník

• 20.12.2022 06:40
        • Drahí čitatelia,
          neviem ako Vám, ale mne ubehol čas, odkedy sme znovu zasadli do školských lavíc, nečakane rýchlo. Ani som sa ešte nespamätal a už tu máme opäť prázdniny, ktoré sú tými najčarovnejšími počas roka. Čas Vianoc však pociťujeme už pomerne dlhú dobu, keďže predajné reťazce na seba nenechali dlho čakať. Reálna predvianočná atmosféra však pre väčšinu prichádza s prvým snehom, ktorý sme, aspoň nachvíľu, mali možnosť zažiť minulý týždeň.
        • Opýtali sme sa

• 16.12.2022 09:40
        • Čo by to boli za Gymkoviny, keby sme v nich nevyspovedali niekoho z našich pedagógov? Tentokrát sme sa rozhodli osloviť osobu, ktorú si na chodbách našej školy človek neznalý ľahko môže pomýliť so študentom. Keď však ale začne rozprávať o histórii a dejinách, každý pochopí, že nejde o študentku, ale človeka vo svojom odbore veľmi zdatného. Okrem dejepisu sa s ňou môžeme stretnúť aj na hodinách etickej výchovy, alebo pri organizácii množstva školských akcií. Reč je samozrejme o skvelej pedagogičke, a predovšetkým výbornej triednej, Janke Liptákovej.

• Navždy sa zachová

• 13.12.2022 07:56
        • Spoločenské podujatia sú po dvojročnej prestávke opäť v plnom prúde. Zelenú dostali aj stužkové slávnosti našich tohtoročných maturantov. Svoje pocity a spomienky nám priblížili predsedovia tried 4. ročníka.

• Climate Rules (interview)

• 09.12.2022 06:30
        • Postoj Európanov ku klimatickým zmenám a zdrojom energie sa stáva čoraz viac dôležitejší. Daná téma je pre nás všetkých top otázkou a riešenia situácie v prírode, spoločnosti, ekonomike sú tou najaktuálnejšou globálnou výzvou.
          Naši žiaci z kvinty Sára Holubeková, Stella Nagyferenczová, Sofia Szántóová, Samuel Murárik a Ján Vrbiar sa 5.10.2022 v Bratislave zúčastnili medzinárodného projektu Climate Rules. Ako sa im darilo a o čom bola súťaž, nám priblížili samotní účastníci.
        • Nadaný judista Jakub

• 08.12.2022 07:18
        • Každý dobrý školský časopis by sa nemal zaujímať len o úspechy žiakov v škole, ale aj mimo nej. A v tomto smere nie je ten náš výnimkou. Naše gymnázium navštevuje mnoho zaujímavých ľudí, žiakov, ktorí majú talent. Jedným z nich je aj žiak sekundy - Jakub Durec. Jakub sa úspešne venuje judu, športu, v ktorom niet hraníc. Preto vám už po niekoľkýkrát prinášame pútavé interview z radov nádejných športovcov.