• Vianočná Viedeň

• 21.12.2023 13:24
        • V dňoch 7.-8.12.2023 sa uskutočnila exkurzia do Viedne pre druhé a tretie ročníky vyššieho gymnázia. Dva autobusy plné nadšených žiakov vyrazili vo štvrtok skoro ráno na dlhú cestu sprevádzanú oku lahodiacim snežením. Cesta ubehla nečakane rýchlo, aspoň teda pre mňa, keďže som väčšinu času prebdela.

• DOD: Deň otvorených dverí na našom gympli

• 20.12.2023 22:29
        • Spolu s obdobím Vianoc je tu aj obdobie, kedy si deviataci definitívne tvoria svoju budúcnosť výberom strednej školy. Už druhý rok po pandémii sa deň otvorených dverí uskutočnil prezenčne, a to v utorok 5. decembra. Na Gymnázium Ivana Kraska zavítalo množstvo žiakov, ktorí uvažujú, že ich ďalšie kroky povedú priamo k nám.
        • Rozhovor so študentkou z Kanady

• 14.12.2023 13:28
        • V tomto školskom roku sa naše gymnázium stalo pôsobiskom výmennej študentky, ktorá na Slovensko zavítala až z ďalekej Kanady.  V čom vidí najväčší rozdiel v porovnaní s jej rodnou krajinou, ako a prečo k nám prišla a čo jej z domova najviac chýba? Odpovede na tieto, ale aj mnohé ďalšie zaujímavé otázky nájdete v interview s Elyse Wright.
        •  17. november a KABU prvákov
        • 17. november a KABU prvákov

• 27.11.2023 07:42
        • 17. november je deň, kedy si pripomíname viacero udalostí. V roku 1989 sa v Československu vďaka študentom vysokých škôl 17. novembra začala Nežná revolúcia, ktorej dôsledkom bolo odstránenie komunistického režimu. Tento deň si pripomíname ako Medzinárodný deň študentstva.
        • Prijímanie primanov

• 23.11.2023 21:13
        • V utorok 15. novembra 2023 sa na našej škole uskutočnilo prijímanie najmladších žiakov, primánov, do cechu študentského. Táto tradícia je známa aj pod názvom Kabu. Oficiálnej ceremónii, ktorá sa konala v jedálni školy, však predchádzal týždeň plný výziev.