• Prijímanie primanov

• 23.11.2023 21:13
      • V utorok 15. novembra 2023 sa na našej škole uskutočnilo prijímanie najmladších žiakov, primánov, do cechu študentského. Táto tradícia je známa aj pod názvom Kabu. Oficiálnej ceremónii, ktorá sa konala v jedálni školy, však predchádzal týždeň plný výziev.
      • O rok staršia trieda, sekunda, si pre primánov pripravila úlohy vo forme prezliekania sa za obľúbené filmové postavy. Všedná streda bola napríklad obohatená kostýmami Barbín a Kenov, štvrtok zase plný Šmolkov. V piatok sa žiaci nemuseli namáhať s výberom oblečenia, keďže sa predviedli v pyžamách. V pondelok boli všetci krásne zladení do žltej farby ako Mimoni, no a v utorok to bola trošku iná šálka kávy, chlapci sa premenili na dievčatá a dievčatá na chlapcov. Po týchto náročných skúškach nadišiel pre našich najmenších slávnostný deň. Kabu sa začalo tancom, ktorý si niekoľko týždňov usilovne pripravovali žiaci prímy. Potom nasledovali aktivity, ktoré nachystali sekundáni. Pri prvej súťažnej hre sa žiaci najprv rozdelili do tímov podľa farby, ktorú si vyžrebovali, a mohol sa spustiť kvíz, v ktorom si overili svoje znalosti o škole, či ju aspoň sčasti poznajú. Ďalšia úloha mala preveriť ich ohybnosť a rozum pri pretáčaní deky z jednej strany na druhú. Nasledoval balónový tanec a poslednou výzvou bola disciplína s názvom výživa. Tam jednému z dvojice zaviazali oči a on musel kŕmiť toho, čo videl. Víťazom sa stala dvojica, ktorá zjedla výživu ako prvá a zároveň bola aj najmenej špinavá. Záverom programu bolo vyhodnotenie disciplín a odmenenie najšikovnejších žiakov.

Po skončení zábavnej pasáže nastal čas na formality. Pani riaditeľka s kladivkom v ruke odsúhlasila prijatie tohtoročných primánov do cechu školy. Okrem oficiálneho dokumentu, tzv. Imatrikulačného listu, si však žiaci so sebou odniesli aj veľa zážitkov a spomienok na toto príjemné dopoludnie.

Richard Nemec

krátke video z akcieKrátke video z akcie