• Záverečník

• 17.06.2022 06:13
        • Pandémia sa zmierňuje, dávame dole rúška, naši východní susedia stoja v pozore na bojisku a v okolí strašia prírodné živly. Aj v takomto duchu sa nieslo uplynulých 10 mesiacov. Aj v takomto duchu sa nieslo trojčíslie našich novín Gymkovín.  Jedno bojisko opúšťame ako víťazi, v ďalšom nás ohrozuje nepriateľ vlastného druhu. Jeden deň sa nám darí, druhým dňom radšej mažeme Edupage z domovskej obrazovky nášho telefónu.  V jednej chvíli sa stretávame, všetci rovnako „nadšení“, v átriu školy na slávnostnom otvorení nového školského roka, o sekundu nato v ruke zvierame hodnotenie našej celoročnej (ne)snahy. Čo tým chcel básnik povedať? Život beží. Ukrutnou rýchlosťou sa ženie dňami, ktoré sa zlievajú do týždňov a mesiacov, ktoré tvoria roky.
        • Učarovali mu bojové umenia

• 03.06.2022 08:41
        • V tomto vydaní si môžete prečítať už tretí článok venovaný športu. Práve to je dôkazom, že naše gymnázium navštevuje nespočetne veľa talentovaných študentov. Medzi mladých nádejných športovcov patrí aj Tomáš Kuvik z 1.A. Tomáš tento rok úspešne začal štúdium na našej škole, úspechy zbiera okrem školy aj súťažne v taekwonde a chanbare. Krátkym rozhovorom Vám priblížim cestu a úspechy Tomáša.

• Spomienka na ples

• 31.05.2022 06:58
        • 13.5.2022, deň, v ktorý sa zúročila práca študentov našej školy a konal sa vytúžený ples. Na jednom zo zasadnutí ŽŠR sme sa rozhodli zorganizovať ples pre 1. - 4. ročník. Prešli sme si rozhodne kľukatou cestou, ale naša snaha sa vyplatila. O 18:30 sa v priestoroch Lamaty stretlo vyše 100 študentov našej školy s úmyslom zabaviť sa. Dievčatá vymenili rifle a blúzky za nádherné šaty rôznych farieb, chlapci sa prezliekli za pravých gentlemanov. Aspoň v túto chvíľu sme sa všetci cítili ako princovia a princezné.

• Významné osobnosti dejín

• 17.05.2022 06:30
        • Na úvod trošku inak. Tentokrát sa vám, milí čitatelia, neprihovára autor tohto článku ako býva zvykom, ale redaktor hovoriaci za celý náš tím. V každom vydaní ste si mohli doteraz prečítať okrem iného aj 2 články s rovnakou tematikou. Významné osobnosti dejín a Okienko historických udalostí. Názov síce vždy rovnaký, ale každý niečím výnimočný. Určite poviem pravdu, že každý jeden článok priniesol zaujímavé informácie, ktoré čitateľa svojím humorným podaním vedeli aj pobaviť, aj obohatiť. Autorom týchto článkov nebol nik iný, ako Daniel Kurák, náš tohtoročný maturant. Keďže všetko sa žiaľ musí raz skončiť, výnimkou nie je ani Danielovo pôsobenie u nás v časopise. Preto by sme Ti chceli, Dano, všetci popriať len to najlepšie. Nech Ti matury vyjdú podľa plánu, nech sa dostaneš na vysnívanú vysokú školu a do budúcna najmä veľa úspechov. Ďakujeme, že si bol súčasťou našej redakčnej rady a že si aj Ty prispel svojou tvorbou do Gymkovín. No a vám, milí čitatelia, príjemné čítanie posledného článku Dana Kuráka, významné osobnosti z histórie za mesiac máj.

• Opýtali sme sa

• 11.05.2022 07:56
        • Tak ako sa žiaci a učitelia spájajú so školou, jej neodmysliteľnou súčasťou je aj profesia školníka. Pre toto povolanie sú nevyhnutné šikovné a zručné ruky, ktoré robia školu bezpečnou a pohodlnou pre všetkých tých, ktorí do nej zavítajú. Rubriku „Opýtali sme sa“, sme v tomto vydaní venovali človeku, ktorý túto funkciu zastáva u nás - pánovi školníkovi Petrovi Luptákovi.