• Spomienka na ples

• 31.05.2022 06:58
      • 13.5.2022, deň, v ktorý sa zúročila práca študentov našej školy a konal sa vytúžený ples. Na jednom zo zasadnutí ŽŠR sme sa rozhodli zorganizovať ples pre 1. - 4. ročník. Prešli sme si rozhodne kľukatou cestou, ale naša snaha sa vyplatila. O 18:30 sa v priestoroch Lamaty stretlo vyše 100 študentov našej školy s úmyslom zabaviť sa. Dievčatá vymenili rifle a blúzky za nádherné šaty rôznych farieb, chlapci sa prezliekli za pravých gentlemanov. Aspoň v túto chvíľu sme sa všetci cítili ako princovia a princezné.

• Ples sme začali príhovorom pána zástupcu Mgr. M. Lajgúta. O program sa nám postarala naša maturantka Lucka Vrábeľová spolu so svojím tanečným partnerom, ktorí otvorili ples spoločenskými tancami. Peťka Ďurovičová zo sexty nám zahrala na saxofóne. Išlo o úžasné vystúpenia, ktoré nám len potvrdili, že na našom gymnáziu študujú talentovaní mladí ľudia. Večera sa podávala o 20:00. Po nej sme otvorili tanečný parket a zabávali sa do samého rána. Samozrejme, počas večera nechýbala bohatá tombola, za ktorú ďakujeme všetkým štedrým sponzorom. Počas prestávok sme sa zabavili spoločenskými tancami - balónovým a pomarančovým.

Príprava na ples nebola jednoduchá, no keďže sa jej chopilo mnoho šikovných ľudí, všetko išlo hladko. Aj touto cestou ďakujem každému, kto sa aktívne zapojil do príprav i do finálnej realizácie. Na plese sme sa zabavili, spriatelili sa a hlavne uvoľnili. Verím, že podobné akcie sa stanú tradíciami našej školy a čoskoro sa znova takto všetci stretneme. O výnimočnej atmosfére plesu svedčia aj fotky nášho školského fotografa, Maťa Bitalu, ktoré si môžete pozrieť v galérii.

Sophia Babičová