• Záverečník

• 03.07.2023 07:52
        • Drahí čitatelia,
          všetko má svoj začiatok, ale aj svoj koniec. Konce samé o sebe sú niekedy očakávané, inokedy nevyspytateľné - prinášajú nám buď radosť, alebo smútok. Najlepšie sa to dá pochopiť na príklade. Človek sa môže tešiť z konca nudnej reklamy, no zároveň ľutovať, že výborný film, ktorý práve pozerá, sa neodvratne blíži k svojmu záveru. V našom prípade však nie je dôvod žialiť. Koniec, ktorý mám na mysli, sa u študentov spája najmä s pocitom šťastia a úľavy, ktorá po 10 mesiacoch (ne)usilovnej práce určite padne vhod. Okrem konca školského roka, ktorý aspoň ja vnímam vďaka letargickosti mojich spolužiakov už 3 týždne, však bodku robíme aj za niečím iným. A ak ste pozorne čítali názov článku, asi vám je jasné, o čom hovorím.
        • Modrý čaj

• 23.06.2023 10:14
        • Šen-nung bol podľa ľudovej čínskej báje cisárom, ktorý objavil čaj. Hovorí sa, že pil len prevarenú vodu. Jedného dňa si, ako zvyčajne, Šen-nung varil vodu vo svojom kotlíku. Pri varení vody mu však spadli do kotlíka listy čajovníka. Tak objavil čaro tohto prírodného nápoja. Je možné, že schválne skúšal jeho lekárske účinky. Bol totiž údajným zakladateľom čínskej medicíny. V tomto článku si môžete prečítať o jednom z najzaujímavejších čajov.
        • Letné brigády

• 21.06.2023 06:39
        • Blížia sa letné prázdniny, čas plný zábavy, tepla, vody, ale aj nudných dní, ktoré presedíte doma a preležíte v posteli. Nebolo by teda fajn nájsť si nejakú tú brigádu? Táto otázka napadla asi každému z nás. No je naozaj tak jednoduché nájsť si prácu? Prácu, ktorá nie je príliš náročná, nevyžaduje maturitu a ani žiadnu prax, ktorú väčšina študentov gymnázia nemá a aspoň niečo si v nej zarobíte.
        • Nezabudnuteľné letné prázdniny

• 19.06.2023 06:46
        • Letné prázdniny sú čoskoro tu a je čas si vychutnať slnečné dni, prírodu a dobrodružstvá. Ak hľadáte skvelé spôsoby, ako stráviť leto na Slovensku, nemusíte cestovať za hranice. Slovensko ponúka bohatú škálu aktivít a miest, ktoré vás zaručene dostanú do letného ducha. Bez ohľadu na to, či máte radi adrenalínové zážitky, chcete sa ponoriť do prírody alebo jednoducho relaxovať, naša krajina má pre vás niečo v zálohe. Poďme si niektoré možnosti predstaviť.
        • Významné osobnosti dejín

• 16.06.2023 08:17
        • Mesiac jún je veľmi bohatý na udalosti, ktoré sa udiali v priebehu histórie. Avšak, tento článok nie je venovaný historickým udalostiam, ale osobnostiam istým spôsobom spojeným s posledným mesiacom školského roka. Som si istá, že sú vám všetky známe, no dúfam, že informácie, ktoré vám poskytujem budú pre vás zaujímavé a obohacujúce.