• Letné brigády

• 21.06.2023 06:39
      • Blížia sa letné prázdniny, čas plný zábavy, tepla, vody, ale aj nudných dní, ktoré presedíte doma a preležíte v posteli. Nebolo by teda fajn nájsť si nejakú tú brigádu? Táto otázka napadla asi každému z nás. No je naozaj tak jednoduché nájsť si prácu? Prácu, ktorá nie je príliš náročná, nevyžaduje maturitu a ani žiadnu prax, ktorú väčšina študentov gymnázia nemá a aspoň niečo si v nej zarobíte.
      • Je to naozaj náročné, o to viac, keď nepoznáte niekoho, kto by vám dokázal pomôcť. Ja som začala hľadať už v apríli, keďže brigádnické miesta sú ako teplé  rožky, keď prídete o päť minút dvanásť, žiadne vám už neostanú. Pýtala som sa na rôznych miestach, rozposielala som emaily... Neviem, čo bolo náročnejšie, či negatívna odpoveď, alebo žiadna odozva. Zamestnávatelia väčšinou nechcú niekoho, kto nemá žiadne skúsenosti, a to je, pravdaže, pochopiteľné, no každý si zaslúži šancu, a ak nie teraz, tak kedy?

Mnohí z vás už majú brigády dohodnuté, buď zato, že vám “predavačka, ktorú poznáte z rožkov, skryla”, alebo ste len mali viac šťastia ako ja. Preto vám želám mnoho síl, trpezlivosti a vôle, ktoré určite budete pri práci potrebovať. A tí z vás, ktorí sú na tom podobne ako ja, nezúfajte a hľadajte ďalej, nikdy neviete, kedy sa vám pošťastí. Niektorí to však vyriešili úplne najlepšie, žiadna brigáda, žiadne stresy, žiadne povinnosti, možno ani žiadne peniaze, ale o to viac zábavy a pokoja, prázdniny sú predsa hlavne na oddych. Takže nech už ste sa rozhodli akokoľvek, dúfam, že zažijete skvelé prázdniny, také, na ktoré nikdy nezabudnete.

A keďže vám chcem aspoň trochu pomôcť, pridávam zoznam brigád, ktoré by vám mohli vyhovovať.

Recepčný/-á - kontakt: amhotelsrs@gmail.com (vyžaduje sa maturita)

• Predavač/-ka vo večierke

• Palazzo výpomoc - kontakt: 0907 176 725

• Upratovač/-ka – kontakt: personalistika@koro.sk