• Záverečník

• 18.06.2021 07:09
        • Milí čitatelia,

len pred pár týždňami sme sa po veľmi dlhej náročnej dobe vrátili späť do školských lavíc a zrazu je koniec roka. Ak by som mala v jednom článku zhodnotiť všetko, čo sme v tento neobyčajný školský rok zažili, bolo by to príliš náročné. Dovolím si však nadviazať na myšlienku našej pani učiteľky Liptákovej, ktorá povedala, že sme sa udalosťami posledného roka zapísali do histórie.
        • Mladý básnik z GYMIK-u

• 02.06.2021 07:07
        • Za bránami nášho gymnázia iste študuje mnoho zaujímavých osobností, ktoré sú svojím spôsobom výnimočné. O tom ste sa už mali možnosť dočítať v predchádzajúcom článku od Terezy Nemcovej. K takýmto študentom patrí aj žiak Sekundy, Daniel Ružinský. To, že v ňom drieme básnické črevo si všimla aj pani učiteľka Beáta Kováčová. Sprostredkovala nám do časopisu niekoľko jeho básní, ktoré si môžete prečítať nižšie a presvedčiť sa tak, že ide o mladého nádejného básnika. V jeho tvorbe mu prajeme ešte veľa úspechov.
        • Významné osobnosti 2

• 26.05.2021 09:04
        • Kto zaviedol na našom území povinnú školskú dochádzku? Vedeli ste, že tento človek sa narodil 13. mája a bola to najväčšia panovníčka Uhorska? Ak nie, tak nielen o nej, ale aj o iných známych osobnostiach vám priblížim informácie v ďalšej časti významných osobností.

• Výnimoční

• 19.05.2021 07:08
        • Výnimočnosť patrí medzi charakteristické znaky nášho druhu. Je dokázané, že na svete neexistujú dvaja ľudia, ktorí by boli úplne rovnakí. Tento fakt potvrdzuje, že každý jeden z nás je svojím spôsobom výnimočný. Pravdou ale ostáva, že viac ako polovica všetkých ľudí svoj pravý potenciál nikdy nedosiahne. Tým, že máme v rukách moc nad svojím životom, dostávame možnosť  regulovať aj náš osobný rast. Ako príklad si zoberme obyčajný strom. Tento strom si v polovici svojho života nepovie, že už nevládze rásť, že jeho konáre sú už dostatočne veľké. Ako to ale súvisí s dnešným článkom? Pozornosť budeme tentokrát venovať žiakom našej školy, ktorí svoju výnimočnosť skutočne využívajú a ich príbehy vám ponúkame ako motiváciu do týchto ťažkých dní. Na úvod by som ešte chcela dodať, že pokiaľ vaše meno v tomto článku nefiguruje, vôbec to neznamená, že nie ste výnimoční...

• Cez objektív