• Maturanti bez maturít

• 05.05.2021 07:02
        • Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa život študentov vcelku zmenil. Obzvlášť sa to týka nás, tohtoročných maturantov. Mnohí z nás stratili ilúzie o krásnej stužkovej a posledných stredoškolských okamihoch. Študenti z celého Slovenska protestovali proti maturitám. Je pravda, že dištančné vzdelávanie nenahradí kvalitu prezenčnej výučby. 22. marca však pri oznámení zrušenia tohtoročnej maturitnej skúšky spadol mnohým študentom obrovský kameň zo srdca. Maturanti  dostanú známky na maturitnom vysvedčení podľa výsledkov ich práce za celé obdobie štúdia. Každý z nás vníma ale túto situáciu inak a nemožno nikoho súdiť za jeho názor. Ako prežívajú maturanti toto obdobie? Pokúsili sme sa nazrieť do života niektorých maturantov. O mnohých z nich ste možno ani nepočuli a netušili mnohé veci.

Aký majú maturanti postoj k dištančnému vzdelávaniu a celej situácii? Vyhovovalo by im viac prezenčné vyučovanie? Aké výhody a nevýhody má online výučba?

• 3D tlač na našej škole

• 30.04.2021 15:50
        • Vec, ktorá nie je už len snom, ale vďaka aktivite a nadšeniu našich pedagógov naberá reálne rozmery...
          Možno sa niektorí pýtate: Ako využijeme 3D tlač v súčasnej dobe distančného vzdelávania?
          Otázka je určite namieste, keďže možnosti stretnutia a experimentovania s 3D tlačiarňami sú v dnešnej dobe nemožné.

• Okienko historických udalostí

• 26.04.2021 07:48
        • Z dôvodu karantény nám tento rok mesiace bleskovo ubiehajú, a tak vás pozývam na krátky pohľad do minulosti, aby sme nezabudli, že napr. aj v apríli sa toho dosť zaujímavého udialo. Nebudú to ale klasické dátumy, ktoré nás učia v škole.

• Máš chuť niečo si prečítať a nevieš čo?

• 23.04.2021 07:28
        • Aj keď marec, mesiac knihy, je už za nami, stále máme možnosť siahnuť po dobrej knihe a prečítať si ju. Ak takúto chuť máte, len neviete, čo by to malo byť, pripravili sme si pre
        • Komiks

• 20.04.2021 17:14
        • Čauko, ja som Matej Vacula zo SEKUNDY. Ako asi viete, tak v Gymkovinách robím komiksy. Táto práca ma neskutočne baví (aj keď už nekreslím tak často ako kedysi). Medzi moje záujmy patria videohry, filmy, práca s technikou a zbrane. Dúfam, že sa Vám bude nasledujúci komix, v ktorom som nadviazal na veľmi aktuálnu tému, páčiť.