• Záverečník

• 18.06.2021 07:09
      • Milí čitatelia,

len pred pár týždňami sme sa po veľmi dlhej náročnej dobe vrátili späť do školských lavíc a zrazu je koniec roka. Ak by som mala v jednom článku zhodnotiť všetko, čo sme v tento neobyčajný školský rok zažili, bolo by to príliš náročné. Dovolím si však nadviazať na myšlienku našej pani učiteľky Liptákovej, ktorá povedala, že sme sa udalosťami posledného roka zapísali do histórie.
      • Postretol nás doposiaľ neznámy vírus, o ktorom sa raz naše deti budú učiť. Prezenčné vyučovanie sa zo dňa na deň zmenilo na dištančné. Obmedzili sme sociálny kontakt a dostali priestor uvedomiť si vlastné hodnoty a vážiť si každodenné maličkosti. Tak, ako bola táto situácia skúškou nášho zdravia, aj naša redakcia čelila mnohým výzvam. Nehovorím však len o negatívach. Online forma vydávania článkov priniesla úspech, rovnako ako aj uľahčenie tvorby či jednoduchší prístup pre čitateľov. Všetci sme sa niečo naučili, niektorým bolo lepšie doma, iní sa už nevedeli dočkať návratu. Veľká vďaka patrí aj našim učiteľom, ktorí to tiež nemali ľahké. Každý z nich v sebe musel objaviť technologického odborníka a zároveň sudcu, ktorý by spravodlivo súdil svojich študentov skrytých za kamerou. Týmto sa chcem poďakovať aj svojim tímovým kolegom za to, že si počas rušných dní našli čas na písanie a tiež Vám, milí čitatelia, za čas strávený čítaním našich článkov. Po tom, čo sme ako tím absolvovali online workshopy zamerané na lepšiu kooperáciu a vzájomné spoznávanie, privedieme do nadchádzajúceho školského roka nové, lepšie Gymkoviny. Nepredbiehajme však udalosti. Teraz Vám v mene celej redakcie prajem hlavne príjemné prežitie vytúžených letných prázdnin.

Dovidenia pri ďalšom vydaní Gymkovín :)