• Záverečník

• 03.07.2023 07:52
      • Drahí čitatelia,
        všetko má svoj začiatok, ale aj svoj koniec. Konce samé o sebe sú niekedy očakávané, inokedy nevyspytateľné - prinášajú nám buď radosť, alebo smútok. Najlepšie sa to dá pochopiť na príklade. Človek sa môže tešiť z konca nudnej reklamy, no zároveň ľutovať, že výborný film, ktorý práve pozerá, sa neodvratne blíži k svojmu záveru. V našom prípade však nie je dôvod žialiť. Koniec, ktorý mám na mysli, sa u študentov spája najmä s pocitom šťastia a úľavy, ktorá po 10 mesiacoch (ne)usilovnej práce určite padne vhod. Okrem konca školského roka, ktorý aspoň ja vnímam vďaka letargickosti mojich spolužiakov už 3 týždne, však bodku robíme aj za niečím iným. A ak ste pozorne čítali názov článku, asi vám je jasné, o čom hovorím.
      • V priebehu tohto školského roka sa našej redakcii podarilo vytvoriť a publikovať tri čísla nášho gymnaziálneho časopisu. Rozšírili sme svoje kruhy o nových členov, ktorých ste mali možnosť prvýkrát spoznať v 10. vydaní a naďalej spoznávať prostredníctvom ich článkov. Na početnosti taktiež nabrali aj oblasti tém, ktoré rozoberáme v našich publikáciách. Pevne verím, že to takto pôjde aj naďalej a aj v ďalšom 13. vydaní budeme len a len napredovať. Dovoľte mi teda, aby som sa poďakoval každému redaktorovi za skvele odvedenú prácu a vzájomnú spoluprácu. Vďaka patrí aj pánovi profesorovi Ticháčkovi a pani profesorke Kováčovej za korektúru a odbornú pomoc. Ďakujeme aj pánovi zástupcovi Fiľovi za publikáciu článkov na webstránke a pani riaditeľke za ich propagáciu na školskom Facebooku. V neposlednom rade poďakovanie adresujeme aj Laure Chovancovej za tvorbu propagačných príspevkov a Laure Hodásovej za zviditeľňovanie časopisu na Instagrame gymnázia.

Samozrejme, ďakujeme aj vám, milí čitatelia, keďže bez vás by naša tvorba nedávala zmysel. Či už nadchádzajúce prázdniny strávite v pohodlí domova, v zahraničí, v letných táboroch, alebo dáte prednosť zárobkovým činnostiam vo forme brigád, prajem vám v mene celej redakcie, nech vám letné mesiace prinesú dlhoočakávaný relax a len tie najlepšie zážitky.

Dočítania v školskom roku 2023/24