• Móda

• 15.06.2023 11:07
        • Ako ste sa už mohli dozvedieť z nadpisu, dnes je čas, keď sa dozviete niečo o móde. Módu vníma každý z nás inak, subjektívne, každý z nás má iné preferencie, čo sa týka obliekania sa. To, čo máme na sebe, o nás často napovie niekomu cudziemu viac, ako by sme chceli. Niekto to rieši viac, niekto vôbec, závisí to od veku, pohlavia, záľub, skupín, v ktorých sa pohybujeme a v neposlednom rade aj od najmodernejších trendov.

• Tu si každý robí, čo chce alebo trojaká podoba mojej starej mamy

• 15.06.2023 10:00
        • Na počesť významného básnika a národného umelca, Ivana Kraska, sa každoročne organizuje súťaž, ktorá prispieva k rozvoju nádejných literárnych talentov a mládeže. V tomto školskom roku sa podarilo zvíťaziť maturantke z nášho gymnázia, Kristíne Bartkovej. Prvenstvo získala za svoju poviedku v autorskej kategórii. To, aký odkaz sa skrýva medzi riadkami poviedky a čo konkrétne ju inšpirovalo k tvorbe, prezradila Kika v krátkom rozhovore. Pod ním je k dispozícii aj znenie samotnej poviedky, doplnené o fotky z prostredia, ktoré sa priamo viaže k deju.
        • Keď slová nestačia

• 02.06.2023 06:06
        • Vášnivá, horúca, oddaná. Pre niekoho celoživotná púť, pre niekoho tvorivá inšpirácia a pre iných skrátka len pocit. Ak vám práve v hlave bliklo slovo “láska“, tak ste správne uhádli, do akej témy sa v tomto článku ponoríme. Predpokladám, že vám nikdy nenapadlo pátrať po definícii niečoho tak samozrejmého, ako je láska. Kým vám však ponúknem svoj pohľad na danú problematiku, skúste sa sami na chvíľu zamyslieť. Čo je to láska? Ako by sme lásku mohli opísať? Vieme jednotne zachytiť jej podstatu?

• Okienko historických udalostí

• 26.05.2023 07:27
        • Ani v 12. vydaní nebude chýbať známe nahliadnutie do zákutí našej histórie. Tentokrát to bude článok o historických udalostiach, ktoré sa svojím významom zapísali do dejepisných učebníc, teda aspoň väčšina z nich. V tomto článku vám priblížim, čo nám priniesla minulosť v priebehu mesiaca máj.
        • Posledné chvíle pred odchodom

• 23.05.2023 06:44
        • V piatok 19. mája 2023 sa uskutočnila jedna z najradostnejších a zároveň najsmutnejších udalostí v živote maturantov na našej škole. Dostali možno ťažšiu úlohu, ako je samotná maturita, či výber vysokej školy, a to úlohu rozlúčiť sa. Povedať posledné zbohom profesorom, žiakom a rokom stráveným na gymnáziu, ktoré mnohí pokladajú za tie najlepšie. Sĺz, ktoré vybehli počas rozlúčky, bolo viac ako cukríkov, ktoré útočne lietali po triedach, no ešte viac bolo úprimných úsmevov a vrelých objatí, pri ktorých nikto nemyslel na odchod, ale na spomienky prežité počas stredoškolského obdobia.