• Móda

• 15.06.2023 11:07
      • Ako ste sa už mohli dozvedieť z nadpisu, dnes je čas, keď sa dozviete niečo o móde. Módu vníma každý z nás inak, subjektívne, každý z nás má iné preferencie, čo sa týka obliekania sa. To, čo máme na sebe, o nás často napovie niekomu cudziemu viac, ako by sme chceli. Niekto to rieši viac, niekto vôbec, závisí to od veku, pohlavia, záľub, skupín, v ktorých sa pohybujeme a v neposlednom rade aj od najmodernejších trendov.

• Je ale naozaj podstatné, v čom chodíme oblečení? V skutočnosti je to tak, že aj keď pravidlo “Nesúď knihu podľa obalu” je čoraz viac vyzdvihované, predsa len ho všetci podvedome porušujeme. Vieme, že tak ako na grilovačku neprídeme v oblekoch a róbach, tak by sme na pohovor do budúceho zamestnania nemali prísť v teplákoch a vyťahanej mikine. Aj toto sú zaužívané štandardy, ktoré poväčšine berieme ako samozrejmosť. Moja odpoveď na položenú otázku je áno, je podstatné v čom chodíme oblečení, no len do istej miery, a to viacerí nechápu. Nie je dôležité, či má niekto značkové tenisky alebo tenisky z výpredaja. Tak ako to, či má niekto na sebe rovnaký outfit ako včera. Verte mi, nie je jednoduché sa ráno postaviť pred skriňu a nájsť outfit, ktorý je vhodný do dnešného počasia, je primeraný školskému prostrediu, no zároveň v ňom vydržím 7 hodín a nemala som ho minulý týždeň.

Aj preto vám ponúkam pár zaujímavých módnych trendov roku 2023. Pre ženské zastúpenie sú to napríklad biele šaty, pletené topy, kroptopy či cargo nohavice. Pre chlapov sa pomaly stávajú populárne košele, taktiež cargo nohavice, tie totiž nikdy nesklamú, ale aj baggy jeans a iné. Podľa mňa by mal každý nosiť to, čo sa mu páči, a to sa, myslím, darí na našej škole každému. Pri prestávkovej prechádzke po chodbe si vždy všímam, kto má čo oblečené, a ešte sa mi nestalo, že by som v jeden deň zaznamenala dva rovnaké outfity. Aj to napovedá o rôznorodosti každého z nás. Preto ak budete najbližšie v nejakom obchode váhať, pretože začnete rozmýšľať, či by sa to páčilo aj ostatným, rovno na to zabudnite, pretože aj tak nikdy nevyhoviete každému, a to by ani nemalo byť vaším cieľom. Ako malý nikto z nás neriešil, čo má na sebe, boli sme v tom, čo nám obliekla naša mama, a nikto na nás neukazoval prstom, že sme skombinovali ružovú s červenou. Preto by sme si mali zobrať príklad z našich mladších ja. A nabudúce, keď budete mať chuť vysloviť nejaký komentár na niečí zovňajšok, zahryznite si do jazyka a porozmýšľajte, ako by ste sa cítili vy v jeho koži.

Nina Bíliková