• Šikana

• 16.11.2023 10:30
        • Keď počujeme slovo šikana, vo väčšine prípadov nás ovládne nepríjemný pocit. Každý z nás ju už totiž zažil. Či už z pozície pozorovateľa, šikanátora alebo obete. Šikana existuje na dennej báze, vnímame ju, no pokiaľ sa nás netýka, máme tendenciu byť voči nej ignorantskí. V spoločnosti je často označovaná za tabu, a keď sa o nej už niekto odváži hovoriť nahlas, možno ho nik nepreruší, no otázkou ostáva, či niekto bude počúvať.
        • Vysnívajte si niečo a splňte si svoj cieľ

• 10.11.2023 11:52
        • Týmito slovami sa prihovoril študentom Gymnázia Ivana Kraska známy slovenský herec, komik a glosátor Lukáš Latinák. V rámci projektu Nepovinná poézia žiakom tried prímy až kvarty rozprával o poézii slovenských básnikov ich vlastnými slovami, ale aj spontánnym prerozprávaním autorských myšlienok.
        • Environmentálne povedomie (úvaha)

• 06.11.2023 07:44
        • Životné prostredie je témou, ktorou sa čoraz viac zaoberajú nielen odborníci, ale i bežní obyvatelia našej planéty. Čím si ekológia vyslúžila našu pozornosť?
        • Rozhovor s Richardom Oštromom

• 23.10.2023 08:34
        • Učitelia na našej škole sú veľmi jedineční a rôznorodí ľudia, preto vám už po niekoľkýkrát prinášame interview s jedným z nich. Tentoraz sme vyspovedali nášho najnovšieho učiteľa, ktorý nastúpil len tento školský rok. Pýtali sme sa prevažne otázky týkajúce sa športovania, keďže pán učiteľ vyučuje telesnú výchovu. Preto ak sa zaujímate o šport či vás len láka predstava dozvedieť sa niečo nové o učiteľoch, tento článok je určený práve pre vás.
        • Piatok 13. – medzi Mýtom a Realitou

• 13.10.2023 06:08
        • Piatok trinásteho je ľudovo zakoreneným dňom, ktorý sa v spoločnosti spája s viacerými zaujímavými poverami a presvedčeniami. V kultúrach po celom svete mu priraďujú rôzne významy a interpretácie, čo nás okrem strachu, privádza aj k istému zamysleniu sa nad vplyvom kultúry a histórie na naše vnímanie času a jeho symboliky. Prečo je teda tento deň označovaný za nešťastný? Má strach z neho pôvod v udalostiach minulých?