• Naj(ne)frekventovanejšie mená

• 18.11.2022 07:59
        • Keďže na svete existuje veľmi veľa mien a niektoré z nich sú fakt zaujímavé, tak som sa rozhodla vypátrať najmenej vyskytujúce sa mená na našej škole. Musím povedať, že tých mien bolo strašne veľa a asi každý z nás vie, že každý má jedinečné meno. Bohužiaľ, mala som možnosť vybrať len 3 dievčenské a 3 chlapčenské mená. Ak by vás zaujímali ich významy, tak tento článok určite čítajte ďalej. A mám pre vás ešte bonus. Na konci vás čaká niekoľko otázok pre zaujímavosť. ;)
        • 3D tlačiari v stovežatom meste

• 15.11.2022 06:24
        • Celé sa to začalo začiatkom školského roka. Vtedy nám, nadšencom 3D tlače, pani učiteľka Miháľová oznámila radostnú novinu. Podarilo sa jej vybaviť návštevu a exkurziu v továrni na jedny z najpredávanejších 3D tlačiarní na trhu. Reč je o továrni Prusa Research, ktorej zakladateľom je Josef Průša, mladý český vývojár a podnikateľ. Všetci piati členovia krúžku sme sa veľmi zaradovali – veď bodaj by sme sa nie. Išlo totižto o niečo, o čom sme snívali, odkedy sme na krúžok 3D tlače začali chodiť. Naše nadšenie umocnil aj fakt, že sme sa išli pozrieť na niečo, čo dôverne poznáme, keďže tlačiarne, ktoré máme u nás na škole, sú presne od tohto výrobcu. A Praha, mesto, kde sme mali možnosť stráviť štyri krásne dni, bolo ďalšou pridanou hodnotou.
        • Po stopách histórie: V centre katastrofy

• 11.11.2022 12:57
        • Keď nám v škole hovorili, že to nebude nič pre slabé povahy, neverili sme im, v duchu sme prevrátili očami a nebrali sme žiadne výstrahy príliš vážne. Do poslednej chvíle sme netušili, čo všetko nás na mieste plnom hrôzy čaká, ani to, ako budeme schopní reagovať. V hlave mi stála otázka: „Čoho všetkého je vlastne človek schopný?” Najhoršie na tom je, že odpoveď na túto otázku nikto nepozná.
        • Nové posily

• 08.11.2022 06:38
        • Viac hláv, viac rozumu. Výrok, ktorý je veľmi známy a zároveň platný a pravdivý. Vieme ho vysloviť pri veľkom množstve udalostí, ktoré sa okolo nás dejú, a jednou z nich je pre redakciu Gymkovín aj rozšírenie našej redakčnej rady. Od začiatku tohto školského roka sa k nám takých hláv pridalo až 10, čo je určite veľký počet nových ľudí na spoluprácu, ale zároveň aj veľká pomocná sila. Aby ste však vedeli, o koho ide, a nečítali články od ľudí „bez tváre“, ponúkame vám nasledujúci článok, kde máte možnosť spoznať každého z našich čerstvých redaktorov.
        • Škola očami nováčikov

• 04.11.2022 06:29
        • Ako býva zvykom v prvom čísle Gymkovín v školskom roku, aj tentokrát sme sa opýtali našich školských nováčikov na ich prvé dojmy z nového prostredia. Dve prvácke triedy a jedna Príma, 3 rôzne názory, ktoré vám prinášame v nasledujúcom článku.