• Tam, kde je pod zámkom láska

• 03.11.2022 07:29
        • Ja sladké túžby, túžby po kráse
          spievam peknotou nadšený,
          a v tomto duše mojej ohlase
          svet môj je celý zavrený;
          z výsosti Tatier ona mi svieti,
          ona mi z ohňov nebeských letí,
          ona mi svety pohýna;
          ona mi kýva zo sto životov:
          No centrom, živlom, nebom, jednotou
          krás mojich moja Marína!
        • Ako by volili študenti?

• 26.10.2022 06:53
        • Simulované voľby ponúkajú študentom možnosť vyjadriť svoj názor. Túto príležitosť dostali aj žiaci našej školy. Išlo o spojené župné a komunálne voľby. Prečo sú však školské voľby dôležité?

• Úvodník

• 24.10.2022 07:01
        • Milí čitatelia,
          akokoľvek radostne by som chcela otvoriť naše nové vydanie, úcta k udalostiam uplynulých dní mi nedovolí tak urobiť. Ale ešte predtým, ako podľahnem útoku svojich subjektívnych pocitov, dovolím si ukázať vám uhol, ktorý sa naskytne pri pohľade na druhú stranu mince, a možno vnesie do vašich životov stratenú radosť a nádej.  Ako už iste viete, celý náš život je jednou obrovskou horskou dráhou. V jednej chvíli sme na vrchole a v zlomku sekundy sa rútime nekontrolovateľnou rýchlosťou dole. Raz je nám dobre, inokedy  nás zradí váha našich pliec.  Všetci si v tichosti prajeme, aby tie šťastné chvíle nikdy neskončili. Žiaľ, takto to v živote nefunguje. Dobro vždy prichádza ruka v ruke s prekážkami a nedostatkami.  Ale čo ak sa na to celé pozeráme zo zlej strany?