• 07.12.2022 06:58
        • Po uplynulých rokoch neustáleho bojovania s pandémiou, ktorá postihla nielen každého z nás ako jednotlivca, ale aj našu školu ako celok, sme konečne mohli otvoriť brány nášho gymnázia. Otvorili sme ich deviatakom, ktorí sa práve rozhodujú o svojom nasledujúcom kroku smerom k strednej škole. Stalo sa tak v stredu 23. novembra pre maďarsky hovoriacich študentov a 30. novembra pre študentov s vyučovacím jazykom slovenským. Študenti piatych ročníkov ZŠ, chystajúci sa na osemročné štúdium na gymnáziu, budú mať túto možnosť už tento týždeň, v stredu 7. decembra o 15. hodine.
        • Výnimoční

• 30.11.2022 13:10
        • V Gymkovinách ste si už viackrát mali možnosť prečítať články o výnimočných ľuďoch. Či už o významných osobnostiach z minulosti, súčasnosti, alebo všeobecne o ľuďoch zo sveta, ktorí stáli za zmienku v našom časopise. Tento článok však nie je venovaný globálne známym osobám. Ide o študentov nášho gymnázia, našich výnimočných. Tí skalnejší čitatelia si možno spomínajú, že niečo podobné tu už tiež bolo. Áno, článok Výnimoční ste si mohli prečítať v šiestom vydaní našich novín. Teraz vám prinášame ďalšie dve mená, ďalších dvoch výnimočných študentov, o ktorých budeme určite ešte počuť. O koho ide a v čom spočíva ich výnimočnosť, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Je dôležité si však uvedomiť jednu vec. Výnimoční sme určitým spôsobom všetci. Práve preto treba pracovať na svojich snoch, robiť to, čo vás baví. Tvrdá práca má možno horké korienky, ale prináša sladké ovocie.
        • Okienko historických udalostí

• 28.11.2022 06:44
        • Možno sa niektorí z vás trošku čudujú, keď čítajú názov tohto článku aj v rámci 10. vydania našich novín. Aj keď pôvodný autor minulý rok na našej škole úspešne zmaturoval, koncept historického okienka sme sa rozhodli zachovať a tentokrát si budete môcť zhrnutie historických udalostí za november prečítať od našej novej redaktorky, Zuzany Jánošíkovej. Príjemné čítanie.
        • KABU (?)

• 23.11.2022 18:38
        • Práve teraz sa možno niektorí z vás nechápavo zamýšľajú, čo táto štvorpísmenová spleť znakov znamená. Je však garantované, že naši prváci a žiaci prímy až kvarty v tom už majú jasno. Vedeli by vám už totiž povedať, že ide o rituálne začlenenie sa do cechu študentov – inak nazývané aj imatrikulácia. Naši zelenáči si to mali možnosť v uplynulom týždni vyskúšať na vlastnej koži. V stredu to boli všetky triedy nižšieho gymnázia, z ktorých tí starší takýmto spôsobom dobehli svoje zameškané KABU z uplynulých, koronou poznačených rokov. A v piatok, hneď po programe pri príležitosti Nežnej revolúcie, si svoje KABU „odtrpeli“ v budove Kina Orbis aj žiaci prvých ročníkov. Ako to všetko prebiehalo? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch, slovami novozasvätených gymnazistov.
        • Medzinárodný deň študentstva

• 21.11.2022 07:09
        • „Štrajk sa skončil, slzy oschli a zostala len neprekonateľná horkosť a obrovská, nezmieriteľná nenávisť. Často večer nemôžem ani zaspať… Do novín sa nemôžem ani pozrieť, chytí ma vždy zlosť. Ľudia okolo mi pripadajú nevšímaví a zbabelí. Nikto nám v našom boji nepomôže. Musíme si pomôcť sami. To je mne aj tebe celkom jasné. Otázkou zostáva ako?“
          (Blažek, 2009)