• 07.12.2022 06:58
      • Po uplynulých rokoch neustáleho bojovania s pandémiou, ktorá postihla nielen každého z nás ako jednotlivca, ale aj našu školu ako celok, sme konečne mohli otvoriť brány nášho gymnázia. Otvorili sme ich deviatakom, ktorí sa práve rozhodujú o svojom nasledujúcom kroku smerom k strednej škole. Stalo sa tak v stredu 23. novembra pre maďarsky hovoriacich študentov a 30. novembra pre študentov s vyučovacím jazykom slovenským. Študenti piatych ročníkov ZŠ, chystajúci sa na osemročné štúdium na gymnáziu, budú mať túto možnosť už tento týždeň, v stredu 7. decembra o 15. hodine.
      • My, prváci, sme počas dňa otvorených dverí mali dôležitú úlohu. Po prvé, snažili sme sa byť hosťom vždy nápomocní, ukázať im školu z uhla, z akého ju vidíme my. A po druhé, zanechať čo najlepší dojem z prežitého dňa, čo sa, myslím, podarilo každému z nás.
        Deň sa začal príchodom deviatkov v sprievode rodičov či výchovných poradcov. Objavili sa nám aj známe tváre z bývalých škôl, ktoré sme radi opäť videli. Po uvítaní hostí pani riaditeľkou a zástupcami sa mohli oboznámiť s materiálmi, ktoré boli akousi ukážkou toho, čo potrebujú vedieť, aby uspeli na prijímačkách. Potom to už bolo viac-menej v našich rukách. Vo dvojiciach sme sprevádzali jednotlivé skupiny žiakov na otvorené hodiny fyziky, chémie, angličtiny, žiaci sa oboznámili aj s Microbitmi, 3D tlačou, školským parlamentom, DofE, environmentálnou stránkou školy a v neposlednom rade aj so školským časopisom - Gymkovinami.

Každého zaujalo niečo iné, niektorí si boli istí, že od septembra sa nestanú u nás len študentmi, ale aj členmi krúžku 3D tlače, iných zase zaujali pokusy v chemickom či fyzikálnom labáku. Našli sa medzi nimi aj nadšenci, ktorí rovnako ako ja budú možno onedlho obohacovať Gymkoviny. Skrátka bola vidno odlišnosť a jedinečnosť každého z nich, no jedno ich predsa len spájalo, a to motivácia zamakať a dostať sa na naše gymnázium.
        Tento deň bol síce hlavne pre nás, prvákov, dosť namáhavý, no osobne ho musím zhodnotiť veľmi pozitívne, zažili sme tiež kopec srandy, a môžem povedať, že bol viac než úspešný. Obrovská vďaka patrí aj učiteľom a ostatným zamestnancom školy, ktorí sa naozaj prekonali. Keby som bola zažila takýto deň otvorených dverí aj ja, keď som bola v deviatke, ani sekundu by som neváhala a moja voľba strednej by bola hneď jasná.
        Som teda rada za všetkých, ktorí mali toto šťastie, a dúfam, že od budúceho školského roka budem tieto tváre stretávať na chodbách a budem spomínať na to, ako sme ich nimi viedli.

Nina Bíliková