• Úvodník

• 24.10.2022 07:01
      • Milí čitatelia,
        akokoľvek radostne by som chcela otvoriť naše nové vydanie, úcta k udalostiam uplynulých dní mi nedovolí tak urobiť. Ale ešte predtým, ako podľahnem útoku svojich subjektívnych pocitov, dovolím si ukázať vám uhol, ktorý sa naskytne pri pohľade na druhú stranu mince, a možno vnesie do vašich životov stratenú radosť a nádej.  Ako už iste viete, celý náš život je jednou obrovskou horskou dráhou. V jednej chvíli sme na vrchole a v zlomku sekundy sa rútime nekontrolovateľnou rýchlosťou dole. Raz je nám dobre, inokedy  nás zradí váha našich pliec.  Všetci si v tichosti prajeme, aby tie šťastné chvíle nikdy neskončili. Žiaľ, takto to v živote nefunguje. Dobro vždy prichádza ruka v ruke s prekážkami a nedostatkami.  Ale čo ak sa na to celé pozeráme zo zlej strany?
      • Čo by to bol za život, keby nám neposkytol riešenie. Je ním vďačnosť, jeden z najjednoduchších a zároveň najvýznamnejších návykov, aký si viete osvojiť. Keď si každý deň spomeniete na všetko dobré, čo máte, naučíte tým svoju myseľ hľadať dobro všade okolo seba. Môže sa to javiť ako jednoduchá vec či klišé, no väčšina ľudí sa dokáže ľahšie sústrediť na svoje útrapy,  namiesto toho, aby si vážili svoje dary. Kým sa začnete nabudúce sťažovať na školu, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú prístup k vzdelaniu, alebo oň boli pripravení. Kým sa nabudúce začnete sťažovať, že musíte doma upratovať, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú strechu nad hlavou. Kým sa začnete sťažovať na celý svet, bez toho, aby ste si uvedomili, aké máte v živote šťastie, skúste byť aspoň na chvíľu vďační.

Aj ja som dnes vďačná, vďačná za to, že môžem svojou troškou prispieť k vytvoreniu jubilejného 10. vydania našich novín Gymkovín. Poviem vám, že od založenia redakcie ubehla už nejaká doba. Naše noviny sa počas týchto rokov vyvíjali, asi ako postavy v románe. Podobne tak sa menilo aj zloženie redaktorov. V dôsledku toho vám dnes môžem slávnostne oznámiť, že pod článkami 10. vydania nájdete hneď  niekoľko nových mien. Nuž a čo vás v tomto čísle čaká? Nezanevrieme na svoje tradície, takže nebude chýbať sumár historických udalostí, rozhovor s ďalším členom pedagogického zboru a ani informácie o školských udalostiach či športových úspechoch. Zároveň prinášame aj množstvo pútavých noviniek, ktoré však zatiaľ ostanú pod rúškom tajomstva. Na záver mi ešte dovoľte pripomenúť vám, aby ste si naozaj vážili to všetko, čo máte, a mysleli pritom na ľudí, ktorí boli o toto “životné bohatstvo“ ukrátení.