• Bojisko Internet

• 10.02.2023 06:41
        •      „Internet nám umožnil prístup ku všetkému, ale tiež umožnil všetkému prístup k nám,“ povedal anglický komik James Veitch. A fakt, že internet je v súčasnosti rozšírený po celej planéte, nás núti zamyslieť sa nad tým, či ho ešte stále ovládame my, alebo ovláda on nás. Pýtam sa, môže byť internet, teda centrum virtuálneho sveta, zároveň stretom globálnych konfliktov? Vieme v ňom nájsť pravdu či bojovať za spravodlivosť? Nadišiel totiž čas, aby sme prestali podobné otázky stavať do úzadia a zatvárať pred nimi oči.
        • Ples 2023

• 07.02.2023 06:48
        • Študentský ples Gymnázia Ivana Kraska bol pre mnohých jedným z najkrajších zážitkov počas školského roka. Čo všetko však za týmto prenádherným večerom stálo a koľko námahy a úsilia museli organizátori vynaložiť? Túto skutočnosť mnohí nevidia. Preto vás tento článok neprenesie len večerom, ale aj jeho prípravami.
        • Úvodník

• 02.02.2023 06:23
        • Milí čitatelia,
          po mesačnom období plnom chaosu, skúšania, písomiek a posledných pokusov zjednotiť si svoje pestré priemery nastal až nevídane záhadný pokoj. Zhodnotenie našej krvopotnej päťmesačnej snahy už máme vo svojich rukách, aj keď nie na papieri, ale vo formáte PDF na EduPage. Aj napriek tomu sme však všetci spokojní, že si teraz môžeme aspoň trochu vydýchnuť. No žiaľ, nie nadlho.