• Knižné novinky na tento rok

• 15.03.2023 06:07
        • Okrem toho, že je tento rok bohatý na nové filmy, o ktorých ste si mohli prečítať pár článkov dozadu, knižná scéna sa tiež nenechá zahanbiť a ponúkne nám novinky rôznych žánrov. Väčšina z nich ani nie sú novinky, no vychádzajú tento rok v českom alebo slovenskom preklade. Môžeme očakávať historické, fantasy, romantické a množstvo ďalších žánrov. Pripravili sme si pre vás pár základných informácií o 5 knihách, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie a stoja za prečítanie.

• Významné osobnosti dejín

• 10.03.2023 09:27
        • Po dlhšom čase si v Gymkovinách máte možnosť opäť prečítať článok, ktorý sa stal už našou stálicou. Napriek tomu, že už máme v kalendári mesiac marec, rada by som vám zhrnula zopár zaujímavých informácií týkajúcich sa známych osobností z histórie, ktoré sa spájajú s najkratším mesiacom – februárom. O koho ide? To sa dozviete v riadkoch nižšie.
        • Naši študenti v Europarlamente

• 08.03.2023 07:14
        • V dňoch 28.2. - 3.3.2023 niektorí žiaci našej školy dostali príležitosť navštíviť Európsky parlament sídliaci v Štrasburgu. Bola to odmena za výhru v projekte EPAS, ktorému sa venovali minulý školský rok.
        • Taekwondisti z nižšieho gympľa

• 06.03.2023 06:29
        • Taekwondo je pomerne nový kórejský bojový šport bez použitia zbraní. Je zameraný najmä na sebaobranu, sebaovládanie a zdravú sebadôveru. Na našej škole sa tomuto športu venuje niekoľko študentov, z ktorých mnoho patrí k tým najmladším. Položila som im zopár otázok a týmto článkom by som vám našich taekwondistov chcela predstaviť.

• Filmové novinky na tento rok

• 24.02.2023 06:56
        • V priebehu tohto roka sa môžeme tešiť na mnoho nových filmov. Akčné, bojové, či fantasy filmy, alebo aj horory, to všetko si pre nás pripraví filmová scéna 2023. Každý si, nepochybne, príde na to svoje. My sme si pre Vás pripravili zopár základných informácií o 5 filmoch, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie alebo o nich počul už asi každý a určite by stáli za pozretie.