• Taekwondisti z nižšieho gympľa

• 06.03.2023 06:29
      • Taekwondo je pomerne nový kórejský bojový šport bez použitia zbraní. Je zameraný najmä na sebaobranu, sebaovládanie a zdravú sebadôveru. Na našej škole sa tomuto športu venuje niekoľko študentov, z ktorých mnoho patrí k tým najmladším. Položila som im zopár otázok a týmto článkom by som vám našich taekwondistov chcela predstaviť.

• Volám sa Alexandra Lujza Lörinčíková, navštevujem triedu príma. Taekwondu sa venujem 6 rokov. Najviac ma na tom baví robiť rôzne zaujímavé cviky. Zabavím sa tu, ale naučím sa aj sebaobrane a sebaovládaniu. Môj najväčší úspech bolo prvé miesto na majstrovstvách Slovenska. Vyhrať nebolo ľahké, ale veľmi som si to užila. Opasok mám už modrý, čo je 4 keup. Určite sa chcem aj naďalej venovať tomuto športu.

Čaute, volám sa Marek Bitala, som taktiež primán. Taekwondu sa venujem už veľmi dlho. Baví ma to hlavne preto, že tam cvičíme a rozpohybujeme celé telo. Naučil som sa aj základy sebaobrany. Jeden z mojich najväčších úspechov je zlatý pohár za dochádzku.😊 Taekwondu sa naďalej plánujem venovať a vrelo to každému odporúčam. Ja mám už 5 keup, čiže zelený opasok.

Ja sa volám Oliver Fekésházy. Som z tercie. Na taekwondo chodím už 4 a pol roka a veľmi ma to baví. Je to zaujímavý a iný spôsob odreagovania sa od školy a od iných povinností. Najväčšou zábavou sú pre mňa zápasy, na ktorých nazbieram veľa nových skúseností. Najväčší úspech je určite prvé miesto na majstrovstvách Slovenska. Určite v tom chcem pokračovať súťažne a naďalej sa zlepšovať.

Lilien Szabo