• Filmové novinky na tento rok

• 24.02.2023 06:56
      • V priebehu tohto roka sa môžeme tešiť na mnoho nových filmov. Akčné, bojové, či fantasy filmy, alebo aj horory, to všetko si pre nás pripraví filmová scéna 2023. Každý si, nepochybne, príde na to svoje. My sme si pre Vás pripravili zopár základných informácií o 5 filmoch, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie alebo o nich počul už asi každý a určite by stáli za pozretie.

• 1. Macko Puf: Krv a med

Tento horor je o známych rozprávkových postavičkách Mackovi Pufovi a jeho kamarátoch zo Stohektárového lesa.  Lenže tentokrát budú v podobe, v akej ich nepoznáme a rozhodne nie pre oko detského diváka. Známa postava z detskej knihy Alan Alexander Milnera sa vo filme predstaví ako krvilačná beštia.

Dôvodom ich divokého správania je, že ich pred rokmi opustil Krištofko Robin (stvárnený Nikolai Leonom), keď odišiel na vysokú školu a zvieratká z toho boli skľúčené a zanedbané.

Zvieratká nemali žiadnu potravu a ostali hladné, a preto teraz hľadajú korisť a prenasledujú ľudí v blízkosti ich domovov.

Okrem medu Macko Puf zatúži ochutnať aj krv.

Príbeh vyvrcholí vraždou tínedžerky vo vírivke.

Film vychádza v marci.

2. Rýchlo a zbesilo 10

Tento desiaty diel nám prinesie obrovské množstvo akcie, súbojov, automobilových naháňačiek a tiež výbuchov, ako už býva zvykom v tejto filmovej sérii.

Film by sa mal postarať aj o to, že počas jeho sledovania sa divák nebude nudiť, pretože má obsahovať aj dávku zábavy, o ktorú sa postará aj vynikajúce obsadenie.

Síce film už nebude nadväzovať na prvý diel, ale bude nadväzovať na piaty.

Jednu z hlavných úloh si tu zahrá Jason Momoa, ktorý stvárni zloducha Danteho, pričom práve Dante pôjde po Dominikovi Torettovi a celej jeho partii.

Okrem Jasona návrat hlási aj Gal Gadot, ktorá si zopakuje úlohu bývalej agentky Mosadu, Gisele Yashar.

Na obrazovky by sa mal podľa dostupných zdrojov vrátiť aj famózny Brian O'Conner, ktorého budeme môcť vidieť v retrospektívnych pasážach filmu.

Vychádza v máji.

3. Creed 3

Boxer Adonis Creed stvárnený hercom Michaelom B. Jordanom bude čeliť svojmu doteraz najnepríjemnejšiemu nepriateľovi – minulosti.

Od vydania Creed 2 už prešlo niekoľko rokov a on má teraz kariéru veľkého šampióna.

Dianie ovplyvní jeho najlepší kamarát z detstva stvárnený Jonathanom Majorsom, ktorý sa dostane z väzenia a vyčíta mu, že zatiaľ čo on hnil za mrežami, Adonis si žil luxusný život.

Tento spor zahŕňajúci hnev a výčitky ho poženie k tomu, aby sa proti nemu postavil v ringu.

V tomto filme si už, žiaľ, nezahrá Sylvester Stallone, ktorý hral Rockyho.

Vychádza v marci.

4. John Wick: Časť 4

John Wick v podaní Keanu Reevesa sa vracia, aby nás znovu posadil na zadky svojimi schopnosťami zabijaka a inteligentného stratéga.

V tejto časti John odkrýva cestu k porazeniu Najvyššieho radu.

Predtým, než sa mu podarí získať slobodu, bude musieť čeliť novému nepriateľovi, ktorý má mocných spojencov po celom svete.

Nové spojenectvá premieňajú priateľov na nepriateľov a o to to pre Johna bude ťažšie.

Vo štvrtej časti nápaditej akčnej série sa opäť možeme tešiť na skvelých a obľúbených hercov, ako Donnie Yen, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins či Bill Skarsgard. Uvidíme aj Clancyho Browna a Laurencea Fishburnea.

Vychádza koncom marca.

5. Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

V tejto časti sa vraciame do krajiny Panem známej tým, že v nej musia bojovať vybraní jedinci o život.

Príbeh nás však zavedie až 64 rokov pred udalosti z pôvodnej série Hry o život od Suzanne Collins.

Na základe knihy uvidíme 18-ročného Coriolanusa Snowa predtým, ako sa stal autoritatívnym prezidentom Panemu. Mladý Snow dostane úlohu, aby mentoroval (pripravoval) mladú Lucy Gray Baird.

Lucy je dobrovoľníčka, ktorá sa prihlásila za Distrikt 12. Snow sa o ňu najskôr obáva, no keď pri otváracej ceremónii Lucy zaspieva, zistí, že si dokáže získať pozornosť celého Panemu a zaujať všetkých ľudí.

Zo známych mien sa vo filme predstaví napríklad Hunter Schafer, Peter Dinklage či Viola Davis.

Vychádza v novembri.

Natália Kortišová