• Záverečník

• 04.03.2022 17:29
      • Milí čitatelia,

od publikácie prvého článku 8. vydania Gymkovín ubehlo takmer päť týždňov. Doba, kedy sa za „normálnych“ okolností toho môže udiať dosť, ale aj nie. Mysleli sme si, že nás už covid naučil čeliť všetkým prekážkam. Vyzerá ale, že to tak nebolo. Posledný týždeň sa musíme učiť žiť v dobe, o ktorej sme si všetci mysleli, že sa s ňou v 21. storočí stretnúť nemôžeme. Opak je však realitou...

• Aj v tomto vydaní sme sa vám snažili priniesť zaujímavosti z rôznych oblastí. Začali sme pozitívne ladeným článkom, v ktorom sme priblížili dojmy našich nových spolužiakov z ich trochu netradičného, covidom ovplyvneného prijatia do cechu študentského. Nezabudli sme na významné osobnosti, historické okienko, vyspovedali sme pani profesorku Miháľovú a naša spolužiačka Ema Zagyiová nám odhalila zaujímavosti svojho študijného pobytu v Nórsku. Premiérový článok v tomto vydaní mala nová posila v rade redaktorov, Laura Chovancová, a na záver nechýbalo spestrenie v podobe komiksu nášho Maťa.

Vždy, keď začíname s novým číslom, máme premyslené články, ktoré vám chceme priniesť. Toto vydanie bolo však trochu výnimočné už od začiatku, kedy paradoxne úvodník vyšiel ako druhý. Jeho jedinečnosť sa prejavila aj v tom, že sme zmenou plánovaného článku na neplánovaný aktuálne reagovali na vzniknutú situáciu na Ukrajine. Myslím, že Tereza Nemcová ho poňala veľmi profesionálne a viedla ho v pozitívnom duchu, tak ako sme celé vydanie odštartovali.

Milí čitatelia, každému z Vás, ktorí ste si našli čas a prečítali naše príspevky, sa chcem v mene redakcie poďakovať. Verím, že vás zaujali a priniesli vám v tejto dobe aspoň trochu rozptýlenia. Ďakujem aj všetkým pedagógom za ich pomoc a podporu, a taktiež redaktorom za ich tímovú prácu pri tvorení.

Na záver každému prajem, aby ste nadchádzajúce jarné prázdniny prežili v zdraví, šťastí, a aby sme sa všetci v MIERI vrátili do školských lavíc.

Dočítania pri 9. vydaní!