• Úvodník

• 15.11.2021 06:48
      • Ahojte, milí čitatelia,

za oknami sa nám rysuje slnečný november a spolu s listami sa pomaly sfarbujú aj okresy covid automatu. Mnohí z nás sa dištancujú z kolektívov, vzďaľujú sa svojim kamarátom a opúšťajú svoje ciele, a to nielen zásluhou dištančného či hybridného vyučovania. Napriek čiernej hmle týchto dní veríme v zelenšiu budúcnosť. Nevešajte hlavy, šťastie je ukryté v maličkostiach.

• Úvodom pokračovania novín Gymkovín sa na vás obraciam s prosbou. Školské noviny sú pre mnohých len trápnym výmyslom. Keď sa však lepšie zamyslíte, sú veľmi dobrým príkladom všetkého, čo možno práve vám chýba. Kontakt. Komunikácia. Spolupráca. Príprava článkov spája nás i vás, spája žiakov s učiteľmi a vytvára nové kamarátstva. Za účelom skvalitnenia našej tvorby sme minulý rok absolvovali rôzne workshopy a teraz do nášho tímu hľadáme posily. Úloha redaktora ťa môže veľa naučiť a priniesť ti zaujímavé skúsenosti i výhody do budúcnosti, vrátane osobného rastu. Preto, ak ťa láka „práca“ v našej redakcii, neváhaj osloviť pani učiteľku Beátu Kováčovú alebo pokojne niekoho z nás. Spoločne totiž napredujeme, aj keď sa môže zdať, že svet sa na chvíľu zastavil. Nasvedčuje tomu aj technologický pokrok nášho gymnázia spolu s pribúdajúcimi úspechmi študentov. O tom, ako funguje 3D tlač, ako sa učiteľ stane učiteľom, čo nám priniesla história v týchto mesiacoch i o mnohých ďalších zaujímavostiach vás budú pravidelne informovať články z dielne našej redakcie. Dajte nám šancu dokázať, že aj školské noviny môžu byť zaujímavé a v mnohom inšpiratívne či nápomocné. Buďte pripravení. Zajtrajšok totiž patrí tým, ktorí sa naň pripravia už dnes :)