• Úvodník

• 04.02.2024 20:41

Milí čitatelia,

s potešením Vás vítam pri ďalšom vydaní našich novín Gymkovín. Na úvod môjho krátkeho vstupu by som rada dala priestor úvahám o tom, aký význam vôbec školské noviny majú. V prvom rade je dôležité poznamenať, že ako ktorékoľvek iné noviny, tak aj noviny zo školského prostredia sú hlavnými nositeľmi aktuálnych informácií. Demonštrujme si príklad na našom nadchádzajúcom, v poradí už štrnástom, vydaní. Vedeli ste, že jeden zo študentov nášho gymnázia sa zúčastnil vedomostnej súťaže vysielanej priamo v hlavnom programe televízie JOJ? Som si istá, že na čerstvé informácie o školskom plese, profesoroch alebo športových či vedomostných úspechoch nikde inde nenatrafíte. Okrem informovanosti a aktuálnosti sú noviny však dôležité aj z hľadiska priblíženia študentského života širokej verejnosti. Keďže naším poslaním je skúmať aspekty aktivít na gymnáziu v širšom kontexte, tvoríme obsah, ktorý hovorí za nás, ktorý sa stáva naším hlasom. Z môjho pohľadu je navyše mimoriadne inšpiratívne vidieť toľko ambicióznych mladých ľudí, a nedá mi nezdieľať s Vami ich výnimočnosť.

Na spomínanej výnimočnosti nebudeme šetriť ani v tomto čísle, kde okrem zaužívaných článkov pre Vás pripravujeme i niekoľko noviniek. Písané texty od tejto chvíle budú napríklad dopĺňať skvalitnené audiovizuálne príspevky a vlastná tvorba priamo z lavíc našich študentov. A že aktuálne nesieme číslo štrnásť, to tiež nie je náhoda. Štrnásť ako štrnáste vydanie. Štrnásť ako štrnásty február a sviatok svätého Valentína, a tiež ako štrnásť článkov, každý s vlastnou myšlienkou a príbehom. Symbolika je teda jasná, naše poslanie zdôvodnené a teraz už zostáva len zapriať mojim kolegyniam veľa tvorivej energie a Vám, milí čitatelia, príjemné čítanie.