• Dobrovoľníctvo očami Julky Sirotiakovej

• 02.12.2020 08:47
        • “Dobrovoľníci nedostávajú plat nie preto, že sú bezcenní, ale preto, že sú na nezaplatenie.”

- Sherry Anderson

Počas koronakrízy sa mnoho ľudí mobilizovalo a začalo nezištne pomáhať ostatným - šiť rúška, nakupovať svojim susedom seniorom. Zažili sme veľkú vlnu dobrovoľníckych činností. Dobrovoľníctvo je však dôležité nielen počas mimoriadnych situácií ako tohtoročná pandémia. Pomoc ostatným bez nároku na odmenu je nevyhnutnou súčasťou našej spoločnosti. V tomto článku sa dozvieš, akú úlohu plní dobrovoľníctvo v dnešnom svete a prečo by ťa to malo zaujímať.

Prečo ľudia v západnej Európe viac pomáhajú/Ako nás socializmus odnaučil pomáhať iným?

• Nová posila na našej škole

• 28.11.2020 17:04
        • Ako ďalší článok v poradí Vám prinášame rozhovor s pani psychologičkou Mariolou Jančiovou, ktorá nám vo svojich odpovediach ozrejmila cieľ práce psychológa so študentmi.
          Vyspovedal ju náš redaktor Daniel Kurák z 3.A triedy.

• Súťaže k 75. výročiu vzniku OSN

• 24.11.2020 20:22
        • Pred 75 rokmi, 24. októbra 1945, vstúpila do platnosti Charta OSN - zakladajúci dokument Organizácie Spojených národov (OSN). OSN, ktorá dnes združuje 193 krajín sveta. Organizácia, ktorá je zárukou mierového spolunažívania ľudí na svete a zárukou ochrany a zabezpečovania ľudských práv a je nosným pilierom medzinárodnej spolupráce.

• Vo víre vírusu

• 19.11.2020 17:36
        • Ako celý svet, tak aj my sme sa stali obeťami obávaného nepriateľa, ktorý sa vkráda do tiel nevinných ľudí a často berie to najdrahšie, čo máme, naše životy. Ako táto epidémia ovplyvnila náš každodenný život? Sme schopní naučiť sa žiť v ,,rúškovom“ svete a prekročiť svoju komfortnú zónu?

• Gymkoviny na webe - Úvodník

• 16.11.2020 21:27
        • Milí čitatelia,
          prinášame vám v poradí už piate vydanie našich školských novín - Gymkovín. Všetci sa nachádzame v zvláštnej, zároveň ťažkej životnej situácii. Verím, že napriek negatívnym správam z okolitého sveta vás úsmev spod rúšok neopúšťa. Do poslednej chvíle sme nevedeli, či sa nám podarí nové číslo vydať, no môžem vás ubezpečiť, že ani tentoraz nebudete ukrátení o zaujímavé informácie z prostredia nášho gymnázia. Keďže nám nebolo súdené vydať noviny v hmotnej podobe tak, ako sme to s predošlými číslami robili doteraz, sme radi, že vám môžeme aspoň takouto online formou osladiť jednotvárne dni v pohodlí domova.  Nasledujúce týždne budeme postupne na webovej stránke školy zverejňovať články, ktoré sme pre vás pripravili. Nájdete ich v rubrike GYMKOVINY/5.vydanie.