• Nová posila na našej škole

• Ako ďalší článok v poradí Vám prinášame rozhovor s pani psychologičkou Mariolou Jančiovou, ktorá nám vo svojich odpovediach ozrejmila cieľ práce psychológa so študentmi.
            Vyspovedal ju náš redaktor Daniel Kurák z 3.A triedy.

• Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní  alebo v próze.

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila spolu s Knižnicou Jiřího Mahena v Brne k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2020 11. ročník česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá, ktorého sme sa aj my tento rok opäť zúčastnili. Na hodinách výtvarnej výchovy žiaci Prímy a Sekundy pracovali pod dohľadom Mgr. Nadi Miháľovej. Partnerskou školou sa tento školský rok stalo Gymnázium Mimoň v Českej republike.

Inšpiráciou pri tvorbe záložiek sa stala kniha Zlatá brána. Balíčky s pečiatkou handmade, s kontaktnými údajmi, listami cestujú do Českej republiky.

Veríme, že po návrate do škôl na obidvoch stranách záložky vyčaria žiakom úsmev na tvárach a otvoria cestu k novým priateľstvám.

Mgr. Lucia Medveďová

• Súťaže k 75. výročiu vzniku OSN

• Pred 75 rokmi, 24. októbra 1945, vstúpila do platnosti Charta OSN - zakladajúci dokument Organizácie Spojených národov (OSN). OSN, ktorá dnes združuje 193 krajín sveta. Organizácia, ktorá je zárukou mierového spolunažívania ľudí na svete a zárukou ochrany a zabezpečovania ľudských práv a je nosným pilierom medzinárodnej spolupráce.

• Vo víre vírusu

• Ako celý svet, tak aj my sme sa stali obeťami obávaného nepriateľa, ktorý sa vkráda do tiel nevinných ľudí a často berie to najdrahšie čo máme, naše životy. Ako táto epidémia ovplyvnila náš každodenný život? Sme schopní naučiť sa žiť v ,,rúškovom“ svete a prekročiť svoju komfortnú zónu?

• Sloboda nie je samozrejmosť

• Určite si pamätáte na jeden z najvydarenejších projektov na našej škole. Pod týmto heslom dievčatá zorganizovali množstvo aktivít, zapojili do nich celú školu, ZUŠ-ku, u učiteľov vyvolali spomienky na časy minulé.

Včera (16.11.2020) mal v rámci celoslovenského online festivalu Remember November premiéru film o ich projekte. Pri jeho zhliadnutí sa vrátime k spomienkam na minuloročné oslavy 17. novembra na našej škole.

Srdečná vďaka, Julka Sirotiaková, Aďa Krahulcová, Terezka Kopčáková, Biba Drugdová a Janka Liptáková.

• Gymkoviny na webe

• Milí čitatelia,
            prinášame vám v poradí už piate vydanie našich školských novín - Gymkovín. Všetci sa nachádzame v zvláštnej, zároveň ťažkej životnej situácii. Verím, že napriek negatívnym správam z okolitého sveta vás úsmev spod rúšok neopúšťa. Do poslednej chvíle sme nevedeli, či sa nám podarí nové číslo vydať, no môžem vás ubezpečiť, že ani tentoraz nebudete ukrátení o zaujímavé informácie z prostredia nášho gymnázia. Keďže nám nebolo súdené vydať noviny v hmotnej podobe tak, ako sme to s predošlými číslami robili doteraz, sme radi, že vám môžeme aspoň takouto online formou osladiť jednotvárne dni v pohodlí domova.  Nasledujúce týždne budeme postupne na webovej stránke školy zverejňovať články, ktoré sme pre vás pripravili. Nájdete ich v rubrike GYMKOVINY/5.vydanie.
        • Chemické experimenty aj dištančne. V kuchyni.

• Ani dištančné vzdelávanie neodradilo našich kvartánov od chemických experimentov. Vo svojich kuchyniach spolu urobili viac ak 22 pokusov.

Otestovali ako sa správa čaj, kvet muškátu, červené víno či červená kapusta v roztokoch s rôznym pH (ocot, sóda bikarbóna). Aj takáto farebná môže byť chémia.