• Sedem statočných už má bronz

• 26.11.2021 09:44
        • Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, skrátene DofE, je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny, ktorého cieľom je rozvoj v oblasti talentu, športu a dobrovoľníctva.

• Prvé dojmy sviežich gymnazistov

• 21.11.2021 17:43
        • Naši, na škole "služobne" najmladší spolužiaci, sú medzi nami už tretí mesiac, preto sme sa ich opýtali na ich dojmy a pocity z nového prostredia, nových spolužiakov a vyučujúcich. Výber z ich odpovedí Vám teraz ponúkame.
        • Významné osobnosti dejín

• 18.11.2021 06:40
        • Aj keď tu už máme november, ten predošlý mesiac, október, bol mesiacom plným narodenín národných buditeľov a umelcov. Bohužiaľ, je ich až toľko, že som bol nútený vybrať iba crème de la crème zo zdanlivo nekonečnej ponuky. Týmto sa vám teda pokúsim predstaviť velikánov tohto mesiaca a aspoň trochu vám ich priblížiť.

• Úvodník

• 15.11.2021 06:48
        • Ahojte, milí čitatelia,

za oknami sa nám rysuje slnečný november a spolu s listami sa pomaly sfarbujú aj okresy covid automatu. Mnohí z nás sa dištancujú z kolektívov, vzďaľujú sa svojim kamarátom a opúšťajú svoje ciele, a to nielen zásluhou dištančného či hybridného vyučovania. Napriek čiernej hmle týchto dní veríme v zelenšiu budúcnosť. Nevešajte hlavy, šťastie je ukryté v maličkostiach.