• Aj Olympiáda v nemeckom jazyku prebiehala online

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku v netradičnej, novej online forme bolo úspešné pre troch našich žiakov.
            Kvôli nepriaznivým podmienkam sa tento rok konala len písomná časť olympiády, a to v časti gramatika, počúvanie a čítanie s porozumením. Všetci traja účastníci boli úspešní a postupujú do krajského kola.
            Dávid Kovács (I.A) obsadil 2. miesto v kategórii 2A.
            Kategóriu 2B reprezentovali Júlia Sirotiaková (IV..B) a Dominik Kuvik (IV.A), Julka sa umiestnila na 1. a Dominik na 2. mieste.
            Všetkým žiakom gratulujeme a držíme palce v krajskom kole!

• Olympiáda v anglickom jazyku aj počas Covidu

• Napriek nepriaznivým podmienkam sa Olympiáda z anglického jazyka uskutočnila aj tento školský rok.
            Keďže sa musela prispôsobiť momentálnej situácii, všetko prebiehalo online formou. Žiaci tak mali možnosť zmerať si vedomosti v oblasti počúvania a čítania s porozumením, ako aj gramatiky. Žiaľ, ústna forma sa neuskutočnila, a tak súťažiaci prišli o najzaujímavejšiu časť tejto súťaže – interakciu s porotou.

Výsledky okresného kola:

Peter Haás z Primy sa umiestnil v kategórii 1A na 5. mieste,
            Viktória Žiaková zo IV.A triedy bola v kategórii 2B druhá
            Michael Lalik z II.B triedy si odniesol víťazstvo v kategórii 2A.

Všetkým trom študentom ďakujeme za reprezentáciu školy aj v sťažených podmienkach a Michaelovi Lalikovi držíme palce v krajskom kole.

• Termín ukončenia klasifikačného obdobia v 1. polroku školského roka 2020/21

• Na základe prerokovania a odporúčania pedagogickej rady zo dňa 15.1.2021 vydávam nasledovné rozhodnutie:

Ukončenie 1. polroka školského roka 2020/2021 s riadnou klasifikáciou sa v našej škole uskutoční k 31. januáru 2021.
            Hodnotiaca pedagogická rada sa koná dňa 29.01.2021 online.

PaedDr. Miriam Szántóová,

• Oznam o testovaní

• Predbežne plánované pretestovanie zamestnancov, žiakov a jedného zákonného zástupcu testovaného žiaka pred obnovením prezenčnej výučby, sa tento víkend (23.1.2021 - 24.1.2021) rozhodnutím zriaďovateľa školy v našej škole neuskutoční.
            O novom termíne Vás budeme informovať.

Vyučovanie naďalej pokračuje dištančnou formou.

PaedDr. Miriam Szántóová,

• Vážení rodičia, milí žiaci!
            V súvislosti s nariadením zriaďovateľa práce na home office predbežne do 24.01.2021 pre všetkých zamestnancov školy Vám oznamujem, že administratíva spojená s potvrdzovaním prihlášok na VŠ, vydávaním potvrdení o návšteve školy a iné, bude zabezpečená raz týždenne, a to vždy v pondelok od 9,00 hod. do 12,00 hod. na sekretariáte školy.

V prípade otázok nás kontaktujte telefonicky:

sekretárka 0948 985 808 alebo mailom: sekretariat@gymrs.sk
            riaditeľka školy 0911 095 669 alebo mailom: riaditel@gymrs.sk

• Vážení rodičia, milí žiaci!

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR č.  2021/9113:1-A1810 zo dňa 04.01.2021 sa v školskom roku 2020/2021 ruší externá časť maturitnej skúšky.  Písomná forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termíne od 12. apríla 2021; konkrétny termín konania písomnej formy internej časti maturitnej skúšky určí MŠVVaŠ SR do 31. marca 2021.
            Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termínoch od 17. mája 2021;konkrétny termín konania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky určia okresné úrady v sídle kraja pre stredné školy vo svojej pôsobnosti tak, aby maturitná skúška prebiehala v priebehu jedného týždňa, a ak je to potrebné, najviac v trvaní dvoch týždňov.

Riadny termín na vyskúšanie a hodnotenie žiakov za prvý polrok školského roka 2020/2021 sa predlžuje do 31. marca 2021 pre žiakov, ktorých nebolo možné vyskúšať v prvom polroku školského roka 2020/2021; ak o tom rozhodne Pedagogická rada. O záveroch pedagogickej rady budete informovaní prostredníctvom EduPage.

Externé testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl a žiakov 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom sa v školskom roku 2020/2021 uskutoční

a) v riadnom termíne 9. júna 2021 a v náhradnom termíne 24. júna 2021 z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Prijímacie konanie na vzdelávanie v stredných školách sa uskutoční v termíne od 3. mája 2021 do 14. mája 2021

a) do prvého ročníka osemročného vzdelávacieho programu,

b) do prvého ročníka štvorročného vzdelávacieho programu.

Prijímacie skúšky na vzdelávanie v stredných školách podľa bodu 4 na školský rok 2021/2022 sa uskutočnia

a) v prvom termíne 3. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 4. mája 2021,

b) v druhom termíne 10. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 11. mája 2021.

Všetky ďalšie informácie nájdete v citovaných rozhodnutiach na https://www.minedu.sk/rozhodnutia-a-usmernenia-v-case-covid-19/

• Vážení rodičia, milí žiaci!

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR č. 2021/9418:1-A1810 zo dňa 05.01.2021 budú od 11. Januára 2021 všetky triedy pokračovať vo vyučovaní dištančným spôsobom a podľa rozvrhu, ktorý platil do konca kalendárneho roka.

Na 22. - 23. januára 2021 pripravujeme podľa pokynov zriaďovateľa pretestovanie žiakov, jedného zákonného zástupcu  a zamestnancov školy. O spôsobe testovania budete včas informovaní prostredníctvom EduPage. Od 25. januára 2021 v prípade priaznivej pandemickej situácie v okrese, predpokladáme nástup žiakov do školy podľa usmernenia RÚVZ RS.

Verím, že spoločne zvládneme nielen prvé dni opätovného dištančného vyučovania, ale aj náročné obdobie, ktoré práve prežívame. Držme si palce a buďme zodpovední!