• Poznáme TOP- expertov a expertov tohto školského roka vo vedomostnej súťaži EXPERT - geniality show.

• Záujem o túto súťaž bol znova väčší ako minulý rok a žiaci boli aj veľmi úspešní. Z našej školy súťažilo 19 žiakov.

Mimoriadny úspech sa už po tretíkrát podaril Pavlovi Bednářovi /Kvinta/, ktorý exceloval v oboch súťažných témach a v téme Svetobežník obhájil celoslovenské prvenstvo. Podobne sa mu darilo aj v téme Tajomstvá prírody. Celkovo tak získal aj titul TOP EXPERTA, čo je prvenstvo z celkového počtu účastníkov celoslovenskej súťaže /1067/.

Druhým TOP expertom sa stal tercián Jakub Trapl, ktorý si v kategórii Expert 8 v téme Mozgolamy vybojoval prvenstvo na Slovensku a v téme Do you speak English obsadil 7. miesto. Po celkovom spočítaní skóre sa mu podarilo získať tak aj druhé miesto medzi TOP EXPERTAMI /1934 účastníkov/.

Medzi Top expertov sa zaradili aj naši najmladší žiaci z triedy Sekunda. Najviac sa zadarilo Leonardovi Demeterovi, ktorý v dvoch témach Do you speak English /5. miesto/ a Mozgolamy /51. miesto/ získal celkové 30. miesto medzi 1832 súťažiacimi. Mia Astalošová, Marek Bitala sa stali tiež TOP expertami.

Vo vyššej kategórii titul TOP expertov získali Michal Katreniak /Septima / a Samuel Duda /IV.A/

Dve expertky na angličtinu máme v triede Kvinta Bernadett Ferenczovú a Zuzanu Bálintovú.

Expertom na šport v Sekunde je Michal Kováč. Svetobežníkom je Erik Toldy.

Všetkým účastníkom súťaže ďakujem za účasť a víťazom srdečne gratulujem. Tešíme sa na ďalší ročník, pretože máme silných adeptov na víťazov!

koordinátorka súťaže Mgr. Beáta Kamenská

• Vyrobili sme si vlastné ekočističe!

• Na hodine chémie sme dnes so žiakmi III.A spustili projekt, ktorého cieľom je znížiť používanie chemických prostriedkov v škole a eliminovať plastový odpad.
            Z každej triedy sme vyzbierali čističe na tabuľu, vyprázdnili ich a naplnili nami pripraveným EKOČISTIČOM 🧼

Aké sú jeho výhody oproti chemickým čistiacim prostriedkom?

▪️ poznáme jeho zloženie
            ▪️ eliminujeme použitie plastov na našej škole
            ▪️ CENA - na jednom čistiacom prostriedku ušetríme približne 3,50€ - dosť, čo poviete?
            ▪️ môžeme si ho vyrobiť sami - malí i veľkí!

Ing. Ivana Václaviková

• Interview s MATFYZikárkou, pani učiteľkou Bednářovou

• 1. Čím ste chceli byť, keď ste boli v našom veku ?

V prvom rade mamou. Vždy som chcela mať veľa detí. A tiež spisovateľkou. Písala som od okamihu, keď som kdesi našla pero. Najprv po stenách, potom do maminých učebníc... Asi dvojročná som si spravila prvé poznámky do knižky, z ktorej sa učila na skúšku. Samozrejme červeným perom – určite tam boli nejaké chyby. Bol to „Diferenciální počet“ od Jarníka. V prvej triede to už bolo vážnejšie. Objavila som zošity a začala písať tam. Básničky, rozprávky, príbehy... Najprv pre svojich mladších súrodencov, neskôr sama pre seba. No vo Vašom veku som rozhodne ešte neplánovala, že raz budem učiť. Bola som veľmi plachá, sebavedomie som mala hlboko pod bodom mrazu, vtedy by asi nik nepovedal, že sa dokážem postaviť pred triedu plnú žiakov a ešte ich aj niečo naučiť.

• Šaliansky Maťko

• V CVČ Relax sa uskutočnil 29. ročník súťaže v prednese slovenskej povesti „Šaliansky Maťko.“

Našu školu v III. kategórii reprezentovala Emka Botošová zo Sekundy, ktorá v silnej konkurencii, spomedzi dvanástich súťažiacich, získala krásne druhé miesto. Srdečne jej blahoželáme.

Mgr. Beáta Kováčová