• Aj primania chcú byť eko

• Ďalší workshop nášho projektu „Byť eko a byť v škole nás baví“ je úspešne za nami.
            Nedávno sme vás informovali o grante Nadácie Slovenskej sporiteľne na podporu nášho projektu „Byť eko a byť v škole nás baví“.
            Tretí zo 4 plánovaných workshopov zameraný na výrobu lampášov z použitých sklenených nádob zorganizovala pani riaditeľka pre žiakov Prímy. Neformálne sa tak zoznámila s našimi najmladšími žiakmi. Workšopy majú jedno spoločné - opätovné použitie a obmedzenie zbytočnej a neekologickej spotreby. Nadácia Slovenskej sporiteľne podporila spoločný projekt Terezky Hanzlovičovej z IIA, jej maminy a projektového tímu GIKu na podporu environmentálnych a vzdelávacích aktivít na našej škole.
            Ďakujeme pekne a tešíme sa na ďalšie spoločné tvorivé aktivity.

Mgr. N.Miháľová

• Objavujú čaro chémie

• Žiaci sekundy sa postupne zoznamujú s čarom chémie.⚗️Dnes skúmali chemikálie, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti v kuchyni. Pozorovali vlastnosti látok 🧪 skupenstvo, sfarbenie, vôňu, rozpustnosť vo vode. Sami ale netušili, o aké látky ide a museli ich identifikovať na základe ich vlastností🧪Tak čo, zvládli by ste to aj vy bez ochutnávania, ktoré je v labáku zakázané? 😎

Ing. I.Václaviková

• Prvé úspechy v novom školskom roku

• V utorok 20.9.2022 sa konal druhý ročník celoštátnej online súťaže ATTOFYZ. Naša škola sa do nej zapojila prvýkrát a hneď veľmi úspešne. Reprezentovali nás Pavol Bednář (kvarta), Vratko Mančuška (septima) a Samuel Duda (3. A).

Pavol sa v svojej kategórii umiestnil na 1. mieste.

Vratko skončil šiesty, ale len kvôli chybe organizátora, ktorú Vratko nestihol včas reklamovať – inak by mu právom patrila tretia priečka.

Samko sa umiestnil na peknom 12. mieste.

Chlapcom gratulujeme ku krásnym výsledkom a želáme veľa ďalších úspechov, nielen v súťažiach J.

PaedDr. Bednářová, PhD.