• Čaro Veľkej noci

• Maľované vajíčka, vítanie jari, polievanie, pôst, prázdniny, jedlo... To sú len niektoré z mnohých vecí, ktoré nám ako prvé napadnú, keď počujeme slovné spojenie Veľká noc. Čo viac sa však môžeme dozvedieť? Skutočne sa Veľká noc končí a začína? Ako je to s Veľkou nocou u nás na Slovensku?

• Úvodník

• Milí čitatelia.
            Svet je stále sfarbený do modro-žlta a i keď s príchodom jari začína konečne pučať, každý deň sa čoraz viac stretávame s novými problémami…

Takýmto úvodom som vás možno trochu zmiatla, ale nemyslela som to v zlom.  Keď sa nad tým zamyslíte, život je vlastne jeden veľký začarovaný kruh problémov. Jeden vyriešite, ďalší príde.

Viete, prečo je to tak?

• Jarné dekorácie našich žiakov sú vystavené v škole

• SOŠOS Rimavská Sobota zorganizovala tento rok po prvýkrát súťaž v príprave veľkonočných dekorácií, ktorej sa zúčastnili žiaci štyroch stredných škôl v meste.
            Svoju šikovnosť predviedli aj naši žiaci Natália Medeová a Terezka Farbiaková z III.A a Matúš Tömösváry z III.B. Dievčatá navštevujú aj výtvarný odbor ZUŠ, preto im kreativita a zmysel pre krásu určite nechýba. Matúš sa do súťaže prihlásil, lebo ho aranžovanie baví a je to pre neho forma relaxu.
            Porota ocenila Matúšovu ikebanu ako najkreatívnejší aranžmán z prírodných materiálov a tretie miesto obsadila Natália Medeová.

Ich dekorácie si môžete pozrieť aj v priestoroch našej školy celý tento týždeň.
            Srdečne blahoželáme a prajeme veľa tvorivých síl!

• Geografická olympiáda kategória Z

• Dňa 1.4.2022 sa konalo online formou krajské kolo Geografickej olympiády kategórie Z. Našu školu reprezentoval žiak tercie Pavol Bednář. V náročnej konkurencii o mnoho starších žiakov štvorročných gymnázií sa umiestnil medzi úspešnými riešiteľmi. Súťažilo takmer 2000 žiakov z celého Slovenska. Pavol získal až 28 bodov a od postupu do celoštátneho kola ho delili len 2 body!

Gratulujeme k vynikajúcemu úspechu!

PaedDr. Ferenczová

• Workshop VOSKOBALU

• Prvý workshop VOSKOBALU nášho projektu „Byť eko a byť v škole nás baví“ je úspešne za nami.

V decembri sme vás informovali o grante Nadácie Slovenskej sporiteľne na podporu nášho projektu „Byť eko a byť v škole nás baví“. Prvý zo štyroch plánovaných workshopov zameraný na výrobu prírodných obalov z vosku zorganizovala PaedDr. Jana Lásková vo štvrtok počas celého dopoludnia v chill out zóne.

Ak ste ho nestihli alebo vás voskobaly neoslovili, nezúfajte, už v apríli máme pre vás pripravené ďalšie workshopy, pripravíme napríklad SWAP - výmenu oblečenia a elektroniky, vyrobíme si lampáše z použitých sklenených nádob a plechoviek, mydlá, ekopracie prášky a ekoaviváže.

Workšopy budú mať jedno spoločné - opätovné použitie a obmedzenie zbytočnej a neekologickej spotreby. Nadácia Slovenskej sporiteľne podporila spoločný projekt Terezky Hanzlovičovej z I.A, jej maminy a projektového tímu GIKu na podporu environmentálnych a vzdelávacích aktivít na našej škole.
            Ďakujeme pekne a tešíme sa na ďalšie spoločné tvorivé aktivity.

PaedDr. Szántóová

• "Život v kostce"

• Naša škola sa stala súčasťou zaujímavého projektu "Život v kostce". Takmer 2 metrová socha s týmto názvom vznikla ako víťazný návrh študentov a bola vytlačená na 3D tlačiarňach zo 100 kusov, z recyklovaného materiálu rPETG formou zdieľanej 3D tlače. My sme ako jediná škola zo Slovenska prispeli dielikom č.63.
            Nájdete ho?

Mgr. Miháľová

• 1.miesto v okresnom kole chemickej olympiády

• V piatok 1.4.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády, na ktorej nás reprezentoval Pavol Bednář (Tercia). Obsadil krásne 1. miesto, keď s veľkým náskokom bodov za sebou nechal o rok starších žiakov.
            Pavol tak postúpil do krajského kola, ktoré sa bude konať presne o mesiac.
            Gratulujeme a držíme palce na kraji.

Ing. Václaviková