• Záverečník

• Druhé vydanie v tomto roku oficiálne uzatvárame ako zvyčajne, záverečníkom. Tentokrát však bude možno trochu iný, ako ste zvyknutí, keďže som ho doteraz nemala príležitosť napísať ja.

• Nové hviezdy na našom nebi!

• V okresnom kole vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach“ sme obsadili prvé priečky! V II. kategórii exceloval Marek Bitala zo Sekundy, v III. kategórii Samuel Duda zo 4. A.

Obom chlapcom gratulujeme, ďakujeme za perfektnú reprezentáciu našej školy a držíme palce v krajskom kole.

PaedDr. Svetlana Bednářová, PhD.

• Gratulujeme ku skvelým výsledkom v krajskom kole geografickej olympiády!

• Dňa 19.3. 2024 sa konalo v Banskej Bystrici krajské kolo 52. ročníka geografickej olympiády kategórie Z pre žiakov vyšších ročníkov gymnázií a stredných škôl.

Našu školu reprezentovali: Pavol Bednář z Kvinty, Nina Bíliková z II.A a Jakub Tirala zo IV.A.
            V tejto mimoriadne náročnej súťaži sa im darilo naozaj výborne:

• Jakub Tirala získal krásne 1. miesto a postupuje do celoštátneho kola;
            • Pavol Bednář sa umiestnil na 4. mieste, iba bod mu chýbal k 3.miestu;
            • Nina Bíliková sa umiestnila na 18. mieste.

Celkovo na súťaži sa zúčastnilo 42 žiakov z toho 25 bolo úspešných.
            Gratulujeme žiakom k vynikajúcim umiestneniam a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia.

PaedDr. Judita Ferenczová